Stig Rästa: paljud jutud jäid raamatusse kirja panemata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Muusik Stig Rästa esitles oma raamatut "Minu Kennedy", milles toob avalikkuse ette paljud isiklikud lood tema noorusest.

"Ma olin üllatunud, et oli väikeseid lapsi ja oli vanu inimesi," rääkis Stig Rästa oma raamatuesitlusest "Ringvaates". Ta on enda sõnul vanemaid ka hoiatanud, et lapsi omapead seda raamatut lugema lasta ei oleks mõistlik. "Eks ta natuke seal piiri peal kõigub, peaks natuke vaatama, kes seda loeb. Võib-olla küsima pärast lugemist mõnelt nooremalt, et mida sa arvasid," selgitas ta.

Stig on näinud, et on palju inimesi, kes on tahtnud tulla tema töövarjuks või saada ka muusikuks, nii et teda endale eeskujuks seadvaid inimesi on küllalt. "Ega see muusiku elu ei ole üldse kerge. Päris raske on hakkama saada," tõdes ta oma enda muusikukarjääri kogemustele mõeldes. Lihtsamaks ja paremaks peab ta süvamuusikute elu.

Pärast raamatu kokku panemist meenus Stigile sõpradega rääkides, et paljud toredad ja huvitavad jutud jäid veel kirja panematagi. "Ma kaldun arvama, et me olime ikka suhteliselt normaalsed poisid kõik, toimub ikka kordades hullemaid asju," avaldas ta. "Ma arvan, et see oli ikka ühe noore poisi kasvamisel täitsa tavaline asi. Minu tutvusringkonnas ma ei erinenud teistest eriti."

Huvi muusika vastu viis Stigi endisest elustiilist eemale. "Tegevus on see, mis määrab ära väga palju noorte puhul, et mis neist saab," tõdes ta. Enda edu ei pea ta aga vaid andekuse teeneks. "Ma ikka nägin väga palju vaeva. Avastasin arvuti ja muusika tegemise enda jaoks ja siis ma istusin hommikust õhtuni arvuti taga ja tegin kogu aeg muusikat," meenutas ta. Ta on kindel, et suure andekuse puudumise varjab järjekindel töö.

Läks aga aastaid enne, kui Stig oma laule sõpradele kuulata julges.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: