Selgusid Killerkoti konkursi võitjad ({{commentsTotal}})

Nõo Põhikool 9b klass
Nõo Põhikool 9b klass Autor/allikas: http://www.killerkott.org/

Killerkoti kampaania autasustas nutikaimate ja kaunimate keskkonnasõbralike kottide eest kümmet lasteaeda, 15 alg- ja põhikooli ning kahte gümnaasiumit. Keskkonnasõbraliku koti konkursile laekus üle Eesti kokku 147 kotti.

Killerkoti projekti peamisteks eesmärkideks on vähendada õhukeste kilekottide tarbimist Eestis, leida koostöös kaupmeestega mõistlikud ja keskkonnasõbralikumad alternatiivid ning julgustada poekette lõpetama tasuta kilekottide jagamine. Maailma kogemus on näidanud, et tasuta kilekottide jagamise piiramine vähendab oluliselt mugavusest tingitud liigtarbimist. Iirimaal langes pärast kilekottide tasuliseks muutmist nende tarbimine koguni 90 protsenti.

"Meil on väga hea meel, et koolid ja lasteaiad nii aktiivselt konkursist osa võtsid – töid tuli rohkem kui oodata oskasime. Laekus väga nutikaid ideid, kus loovalt oli ühendatud taaskasutus, uued funktsionaalsused ja praktilisus ning kotid olid kokkuvõttes ka väga nägusad. Edasi on plaan juba ülehomme, neljapäeval avada virtuaalne näitus ka Killerkoti Facebooki lehel," ütles keskkonnasõbraliku kotikonkursi korraldaja Teele Kants.

Konkurss kestis septembri algusest oktoobri lõpuni. Parimad kotid valis välja viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid Triin Nõu (MTÜ Tervikring eestvedaja), Mati Kaal (Tallinna loomaaia direktor), Janet Väärtnõu (Killerkoti projekti esindaja), Marta Moorats (Eesti kunstiakadeemia külalisassistent ja disainer) ja Katrin Jõgisaar (Bioneeri peatoimetaja).

"Noortel ja lastel on väga palju häid ideid ja loodame, et need ideed inspireerivad ka teisi endale poekotte disainima," avaldas Kants lootust.

Lasteaedade kategoorias said auhinnad Alasniidu lasteaed (Harku), Rõngu lasteaed, Tartu Lotte lasteaed, Viljandi lasteaed Krõll ja Tallinna Lille lasteaed. Eriauhinna said Jõhvi lasteaed, Kohtla-Järve lasteaed Pääsuke, Kaarli Kooli lasteaed (Tallinn), Valjala lasteaed ja Tartu lasteaed Kannike.

Algkoolide ja põhikoolide grupist olid žürii hinnangul parimad Tallinna Mustamäe gümnaasiumi 1C klass, Narva Soldino gümnaasiumi 8. klass, Püha Miikaeli kooli 2. klass (Tallinn), Tamsalu gümnaasiumi 2. klass, Valga põhikooli 2D klass, Lüllemäe põhikooli 8. klass (Valgamaa), Nõo gümnaasiumi 9. klass ja Vanalinna hariduskolleegiumi 4T klass (Tallinn). Eriauhinna said Valga põhikooli 6A ja 6B klass, Rakvere reaalgümnaasiumi 3A klass, Sonda kool (Ida-Virumaa), Tapa gümnaasiumi 1.-4. klass, Valga põhikooli 2A klass, Laagri kooli 3D klass ja Tartu erakooli 7. klass.

Gümnaasiumide arvestuses pälvisid auhinna Noarootsi gümnaasiumi 11. klass ja Pärnu ühisgümnaasiumi 11. klass. Mõningaid pilte parimatest kottidest näeb SIIT.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: