Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kas Snupsi tõukab Lotte troonilt?

Foto: ERR

Hanno Parksepp leiutas Snupsi. Et see fakt arusaadavamaks muuta, alustame sellest, et kõigepealt voolis endine riigiametnik plastiliinist tegelase, siis leiutas talle sõbrad ja lood juurde ning nüüd andis välja ka vastava raamatu.

Hanno Parksepp voolib plastiliinist tegelasi, sest see pakub talle tohutut lõbu. Kuna plastiliin kipub soojas sulama, on tal kodus nende hoidmiseks eraldi külmkapp.

„Sellega saab täpsemalt teha, kui plastikast või savist,“ selgitab mees „Ringvaates“ materjalivalikut.

Kõigepealt mõtleb ta tegelase värvid paika ja segab mudides sobiva värvi. Siis tulevad pea, kõrvad, silmad. „Vahel läheb 3-4 tundi,“ ütleb plastiliinikunstnik.

Mõned elukad on ka Hiinast tellitud pehmete mänguasjade kujul. Peategelane Snupsi oli valmis juba 30 aastat tagasi. „Ema hoidis selle alles. Lapsed käisid tal külas, tahtsid seda katsuda. Tellisin mänguasja, aga miinimumkogus oli 3000 tk. Poole aasta pärast oli 50 kasti Snupsisid ema koju ladustatud.“

Kui on tegelane olemas, on ju lugu vaja. „Peas mingid asjad liikusid. Hakkasin raamatut kirjutama. Ma ei oska eriti hästi joonistada, seetõttu proovisin kõik tegelased ära voolida. See võttis mitu aastat aega.

Viimased kuud mina voolisin ja mõtlesin tegelasi välja. Mariann Joa on teinud fantastilised pildid,“ selgitas Hanno Parkesepp raamatu valmimise protsessi.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: