Galerii: Eesti magusatööstuse grand old man Otto Kubo esitles elulooraamatut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti magusatööstuse grand old man Otto Kubo esitles täna Tallinnas oma elulooraamatut "Otto Kubo. Reis läbi värvilise elu".

Kirjanik Helen Eelrandi sulest valminud teos annab ülevaate Kubo enam kui 60-aastasest karjäärist Eesti magusatööstuses, aga ka põnevast ja seiklusterohkest elust.

Otto Kubo ei kanna asjata Eesti magusatööstuse grand old man tiitlit. Tema jaoks on kommivabrik olnud ainus töökoht läbi kogu karjääri. Keemiku ülesannetega alustanud mees kerkis tänu oma heale keeleoskusele, diplomaatilisusele ja laitmatutele kommetele asutuse mitteametlikuks "välisministriks" ning on võõrustaja ja giidina vastu võtnud nii riigipäid, diplomaate, telekanaleid kui ka lasteaialapsi. Otto on paljudele inimestele jutustanud paljusid lugusid. Oli ülim aeg tema enda lugu kaante vahele saada.

"Otto lugu ei ole ainult Kalevi lugu. Jõukast perest pärit mehe pere kaotas sõja käigus kogu oma varanduse ja osa pereliikmetest ning Otto veetis aasta lapsepõlvest Saksamaal pagenduses. Tagasi saadetuna tuli alustada sootuks uuesti vale päritolu tõttu tõrjutuna. Kõik see aga ei takistanud teda kivi-kivi haaval ladumast oma põnevat ja seiklusterohket elu. Mitmeid keeli valdav Otto Kubo reisis juba Nõukogude Liidu valitsusajal sõprusühingu kaudu riikidesse, millest lihtinimene undki näha ei osanud, ning pühendub oma rändamiskirele ka nüüd, kui vanust on üle 80 eluaasta," nendtis raamatu autor Helen Eelrand.

Otto Kubot tulid neljapäeval tervitama paljud endised ja praegused töökaaslased, teiste seas neli Kalevi kommivabriku direktorit eri aegadest. Kokku on Kubo töötanud Kalevi kommivabriku 17 erineva juhataja meeskonnas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: