Lavastuse "sugu: N" naised tegid endale ise naisteajakirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ajakiri sugu:N Autor/allikas: Pressimaterjalid

Lavastuse "sugu: N" tegijad tundsid puudust kvaliteetsest naisteajakirjast ja andsid selle ise välja.

Ajakirja sugu: N taga seisab järgmisel nädalal esietenduva samanimelise lavastuse meeskond, kes on naisteajakirjandusega kokku puutunud nii lugejate kui ka kaanenägude rollis.

"Nii nagu me tahtsime teha lavastust naistest, et rääkida sellest, millest me päriselt ka tahame rääkida, tahtsime välja anda ka ajakirja, mida me päriselt ka tahaks lugeda – mis oleks sisukas ja annaks tootereklaamide arvelt rohkem ruumi nendele inimestele, keda ajakirjas avame," selgitas lavastuses osalev näitleja Mari-Liis Lill meediale saadetud teates. "Ja lisaks tahtsime, et ajakiri oleks esteetiliselt teos omaette."

Ajakirjas vaatlevad eri valdkondade eksperdid ühiskonda läbi soolisuse prisma, aidates ära tunda stereotüüpe, mis nii naisi kui ka mehi juba sünnist saati kammitsevad. Räägitakse muuhulgas naistest, kes on tegijad avalikus elus, ja meestest, kes pühendavad end perele.

"Me käsitleme naiseks olemist laiemalt kui ilus-kole skaala," lisas ajakirja üks toimetajaid Maria Lee Liivak. "Tõukudes eelkõige inimõigustest ja inimlik-eetiliselt platvormilt, pakume mõtlemismõnu ja julgustame inimesi jääma iseendaks. Kuna koostasime ajakirja õhinapõhiselt, oli meil võimalus reklaamiandjatest sõltumatuteks teemakäsitlusteks ja eluterveks kriitilisuseks."

Ajakirja esimeses numbris tuleb juttu Riina Raudsest ja alkoholipoliitikast; Kristi Liivast ja sellest, kuidas kommunikatsioon aitab maailma paremaks muuta; Valli Lember-Bogatkinast läbi isiklike meenutuste. Kaasautorite hulka kuuluvad teiste hulgas Liisi Piits, kelle doktoritöö analüüsis soolisi stereotüüpe eesti keeles, Raili Marling, kes selgitab ohtlikke tendentse feminismi määratlemisel ning Liisi Rohtung, kes väisas suvel rahvusvahelist naisnäitekirjanike konverentsi Kaplinnas. Ajakirja visuaalse poole eest on hoolt kandnud fotograaf Iris Kivisalu.

Ajakiri jõuab müüki 20. novembril ning on saadaval ka "sugu: N" etenduste eel Vabal Laval.

Lavastus "sugu: N" esietendub 25. novembril kell 19 Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus. Lavastuses astuvad üles Evelin Võigemast, Hilje Murel, Mari-Liis Lill ja Ursula Ratasepp.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: