Tallinna Teletorn muudab üheks päevaks värvi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teletorn.
Teletorn. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Homme tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva, mille puhul on toetuse avaldamise viisiks üle maailma saanud lilla värvuse kasutamine oma hoone või muu objekti valgustamisel.

Käesoleval aastal tähistatakse päeva üle maailma kuuendat korda, Eestisse jõudis traditsioon kolm aastat tagasi. Üle-euroopaline organisatsioon European Foundation for the Care of Newborn Infants (EFCNI), koos oma rahvusvaheliste partneritega WHO ja UNICEF, juhivad sel päeval tähelepanu enneaegsuse levimusele.

Enneaegsuse päeva tähistamine on levinud üle maailma, erinevate tegevuste ja üritustega osaleb üle 60 riigi. Ka tänavu võib oodata näiteks Niagara kose, Empire State Buildingu ja Sidney Ooperimaja illumineerimist lilla valgusega. Sirelililla on enneaegse sünni tunnusvärv.

Ühinedes ülemaailmse traditsiooniga, vahetab tänavu ka Tallinna Teletorn 17. novembril torni tavapärase valgustuse lilla vastu. "Teletorn toetab hea meelega oma uudsete värvilahendustega erinevaid heategevuslikke projekte. Näiteks alles hiljuti 7. oktoobril lülitasime torni siniseks ja osalesime, "Light UP Teal" kampaanias, et toetada kolmiknärvi põletikuga võitlevaid inimesi," ütles Tallinna Teletorni turundusjuht Viktoria Toompere. "Meie eesmärgks on koostöös korraldajatega avaldada toetust erinevatele teemadele, mis vajavad rohkem avalikku tähelepanu," lisas ta.

Teist aastat järjest illumineerivad lilla valgusega oma hooned ka Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik ning teater Vanemuine ja Sadamateater Tartus. Lilla valgusega oma maja kaunistada on lubanud ka Solaris.

Igal aastal sünnib Eestis ligi 900 last enne oma õiget aega. Tuua laps ilmale ennetähtaegselt on nii ema kui pere jaoks märkimisväärne emotsionaalne trauma. Lilla valguse süütamine enneaegse sünni päeval on ilus žest, millega oma toetusest märku anda.

Enneaegse sünni päeva eestvedaja Eestis on MTÜ Enneaegsed Lapsed. MTÜ alustas tegevust 2013. aastal, eesmärgiga toetada enneaegselt sündinud lapsi, nende vanemaid ja lähedasi.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: