Maskott Vares õpetab lastele jäätmete sorteerimist ja taaskasutust ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaa jäätmekäitlusfirma Paikre maskott Vares on sel sügisel külastanud juba enamikku Pärnumaa lasteaedu ja koole, et selgitada jäätmete vähendamist, sortimist ja ja taaskasutamise vajalikkust.

Vares meeldib lastele väga ja pärast tunni lõppu ei taha lapsed teda kuidagi minema lasta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sea, kuidas jäätmete sortimise ja taaskasutamise vajalikkust lastele võimalikult arusaadavalt selgitada, jäämata seejuures kuivaks ja ebahuvitavaks, on paras proovikivi igaühele.

Õnneks on Pärnu linnale ja Paikuse vallale kuuluval jäätmekäitluskeskusel Paikre oma maskott juba firma loomise algusest ja nüüd rakendati lind keskkonnainvesteeringute keskuse toel läbi viidava projekti teenistusse. Lapsed elavnevad Varese tulekul kohe ja jäätmete sortimine läheb ka palju kiiremini.

Pärnu Mai kooli 1. klassi õpilane Kerol ütles, et sai targemaks selles osas, et prügi ei tohi visata loodusesse. 1. klassi õpilane Annabel sai teada, et prügi peaks hoidma ja sellest saab ka muid asju teha. "Näiteks papist saab teha näiteks vihikuid ja igasuguseid asju," ütles ta.

Paikre projektijuht Christy Kivine räägib, et koolid ja lasteaiad broneerisid aegu väga aktiivselt ja üldse tuleb esmakordselt läbi viidavat projekti õnnestunuks lugeda, kuigi lasteasutuste külastamine jätkub veel detsembriski.

"Jaa, lapsed on hästi tublid ja nemad sorteerivad üldiselt väga õigesti, vanemate seas tuleks teha rohkem teavitustööd, et ka nemad teaksid, kuhu mis käib ja mida tasuta saab ära anda," märkis Kivine.

Varesest sai aga lühikese tunni jooksul lastele nii suur sõber, et tema paitamine ja kallistamine ei tahtnud lõppeda.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: