Kelder üllitab sel nädalal uue muusikakogumiku "Keldrist kõlab trummi ja bassi vol. 2" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kelder
Kelder Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kohalik plaadimärk Kelder üllitab sel nädalal uue elektroonilise muusika kogumiku nimega "Keldrist kõlab trummi ja bassi vol. 2". Kogumiku näol on tegemist suurepärase ülevaatega Eesti trummi ja bassi maastikul toimuvast. 

30 loost koosnev album seob endas nii uusi kui ka vanu tegijaid ning mahukalt plaadilt leiab enda jaoks midagi iga d'n'b austaja.

Kogumikul saab kuulda nii mõnusaid vanakooli sounde, atmosfäärilisi helisid kui ka rajusid tantsuplatsi rollereid. Näiteks praegu juba soliidses nooruses olevad tantsumuusika huvilised teavad 1990ndatel tegutsenud kollektiivi Lu:k, kelle hittlugu "La:v" tuleb uue ringiga mängimisele.

Viimaseid aastaid laineid löönud ning kohalike d'n'b auhindu noppinud Planeet on esindatud mitme looga, kaasa arvatud oma uue projektiga HeadRead, kus lööb kaasa ka Slammin.

Uutest projektidest kõlavad albumil Projekt Nebula koostöös Audioholicu, Okymi ja Tiiuga ning live-bänd INK. Nii mõnegi vinüülplaadi välja andnud Tartust pärit produtsent ning plaadifirma omanik Thing on küll Eestis ehk varju jäänud, kuid Londonis hästi teatud. Mees viib oma helidega kuulajad müstilisele retkele.

Kogumikul on esindatud lisaks eelmainitutele suur osa Eestis hetkel tegutsevatest produtsentidest: Abstract Detail, Argo 3,14r, Käärkäsi, Audiomorphics, Bone, Insect, Bullet Time, Coverk x Byte, Ekva, Harrison, ILD, Inztance, Modest Intentions, Rusty Mustard ning Shromik & Wasar.

Plaati on võimalik 14. novembril kuulata ning alla laadida BandCampi veebilehelt.

Kelder on kohalikust sõpruskonnast koosnev label, mis on tänaseks tegutsenud kaheksa aastat. Selle aja jooksul on Kelder korraldanud ohtralt pidusid ning ilmutanud kuus väljalalaset. Nendest kaks on kogumikud, mis keskendunud Eesti bassimuusikale.

Plaadi "Keldrist kõlab trummi ja bassi vol. 2" esitluspidu toimub laupäeval, 14. novembril restoran-klubis PAI. Muusikat valivad kogumikul esindatud produtsendid Abstract Detail, Audioholic, Bone, Cover X Byte, Harrison, HeadRead, Insect, Rusty Mustard ja Thing.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: