Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uute tantsude konkurss toob publikuni kõige värskema Eesti tantsu

Autor/allikas: Tanel Valdna/ERR

Pühapäeval toimub Salme kultuurikeskuses uute tantsude konkursi lõppvoor, kus esitletakse konkursile jõudnud 104 eriilmelise tantsuseade seast valitud 30.

Uute tantsude konkurss annab võimaluse saada uut repertuaari lastele ja noortele ning lisaks võib mõni konkursil osalenud tantsudest jõuda 2017. aastal toimuvale XII noorte tantsupeole.

Lõppvooru pääsenud tantsude hulgas on tantse nii laste-, neidude kui noorte segarühmadele. "Uute tantsude konkurss on pikaajaline traditsioon, mille eesmärgiks on eesti tantsu hoidmine ja arendamine. Esitatud tantsudelt oodatakse eestipärasust nii sammudes kui muusikas," selgitas Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi tantsuspetsialist Ülle Feršel.

Lõppvoor algab Salme kultuurikeskuses pühapäeval kell 11, kui lavale astuvad lasterühmad. Kontserdi teine pool algab 14.15, mil esitamisele tulevad neidude- ja noorte segarühmadele loodud tantsud.

Uute tantsude konkursi korraldab Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts koostöös Laulu- ja tantsupeo sihtasutusega.

Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts on 1988. aastal loodud rahvatantsu ja -muusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, mille eesmärgiks on rahvatantsu- ja rahvamuusika õpetajate ning harrastajate ühendamine ja esindamine ning valdkonna arendamine, esindades sel moel enam kui 26 000 rahvatantsija ja 1100 rahvamuusiku huve.

ERRS on koostööpartneriks Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele UNESCO kaitse all oleva laulu- ja tantsupeoprotsessi säilitamisel, arendamisel ning selle raames noorte ja üldtantsupidude ning pillipidude korraldamisel.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: