René Vilbre Eesti Laulu vaheklippidest: kord on huumor must, kord valge ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Läbi aastate on Eesti Laulu võistlusega kaasas käinud vaheklipid, mis on mõnigi kord saanud isegi populaarsemaks kui laulud ise.

Vanamehe projekti käimalükkamine oli üks keerulisemaid, meenutas Vilbre saates "Hommik Anuga". "Kui me Vanamehe ideega lagedale tulime, siis oli vastuseis päris tugev nii Eesti Laulu tiimi sees kui ka programmijuhtkonnas ETVs," avaldas ta. Vanamees sai tõeliselt populaarseks alles siis, kui Tõnis Mägi need heaks tunnistas.

"On lihtsalt olnud võimalik teha väga palju erinevaid žanre. Kord teeme musta huumorit, kord valget," oli Vilbre rahul. Eelmisel aastal ei olnudki klipid aga niivõrd humoorikad, vaid väljendasid pigem sotsiaalkriitilist irooniat, mis tõi kõneainet ka väljaspool Eestit.

"See oli sellise entusiasmiga tegemine, et me filmisime 11 või 12 muusikavideot kahe päevaga," meenutas Vilbre. Nendest videotest üks kandideeris üks ka aasta parima muusikavideo auhinnale.

Eesti Laul 2011 vaheklippides kehastus Ott Sepp aga Jaapani ajakirjanikuks. "Mõtleme välja võltskarakteri ja püüame artiste veenda, et välismaalt on tulnud Jaapanist kuulus ajakirjanik, kes tahab artistidega intervjuusid teha," meenutas režissöör ideed. Tema sõnul oli huvitav jälgida, mis hetkel artistid pettuse läbi hammustasid.

"Kolm-neli küsimust ikka vastati pika pilguga vaadates ikkagi ära ja siis kes hakkas kaasa mängima, kes võttis natuke tusasema oleku," ütles Vilbre. Getter Jaani oli seejuures tema sõnul ainus, kes jäi intervjuu lõpuni kindlaks, et vestleb Jaapani ajakirjanikuga.

Selle aasta lauluvõistluse finaali vaheklippide kohta režissöör veel vihjeid anda ei saanud, kuid ilmselt ei jää need varasematele aastatele kuidagi alla.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: