Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta Naine 2015 on välisminister Marina Kaljurand

{{1446835810000 | amCalendar}}

Eesti ettevõtlike naiste assotsatsioon (EENA) välis tänavuse aasta naise, kelleks osutus Marina Kaljurand. Aasta noore ettevõtja tiitli sai Kristi Täht.

Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsioon valis välisminister Marina Kaljuranna aasta naiseks kui inspireerija ja innustaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaljurand ütles, et innustamist vajavad kõik naised, ka tema ise.

"Kui mul ei oleks seda tuge, mis mul on kodus ja mis mul on kolleegide ja sõbrannade näol, siis ma ei saaks teha seda tööd, mida ma täna teen. Mul on vaja, et ka siis keegi ütleks, kui see ei olnud ka kõige õnnestunum, et see oli täiesti OK. Mul on vaja maakodu, mul on vaja jalutuskäike oma koertega, mul on vaja mu lapsi ja mu meest ja ema, et oma tööd teha," rääkis Kaljurand.

Aasta naise kandidaate said esitada kõik organistasioonid, ettevõtted ja huvilised. Kandidaate otsiti naiste hulgast, kes on ühiskonnaelu mõjutajad ja omal alal pädevad ning saavad olla eeskujuks.

"Nagu meie organistsiooni motogi on, me inspireerime naisi ettevõtlikkusele. Ja selle järgi me valime alati ka aasta naise," selgitas EENA president Anu Viks.

Viiendat korda valis ettevõtlike naiste assotsiatsioon ka aasta noore naisettevõtja. Tänavu sai selleks Kristi Täht, kes mullu omandas Marati kaubamärgi ning kes toodab lasteriideid.

Aastate naise tiitel ehk elutööpreemia omistati folklorist Ingrid Rüütlile, kes esitles täna Tartus ekspeditsioonidelt kogutud materjale. Rüütli sõnul on tema jaoks olnud oluline Eesti rahvuskultuuri hoidmine ja jäädvustamine.

"Laiem üldsus tunneb mind ju presidendi abikaasana, aga seda ma olen olnud ju ainult viis aastat. Kogu oma elu olen ma tegelenud põliskultuuri jäädvustamise, uurimise, publitseerimise ja populariseerimisega. Ja tegelen sellega tänaseni. Arvan, et see on olnud minu elutöö ja kõige tähtsam," rääkis Rüütel.

Ingrid Rüütel arvab, et Eesti naine on väga ettevõtlik, suutes ühendada oma pereelu ja karjääri.

Toimetaja: Mari Kartau, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: