Vaimulik Vello Salol ilmus 90. sünnipäevaks elulooraamat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pirita kloostri vaimulik, isa Vello Salo tähistab täna 90. sünnipäeva. Peale vaimulikuameti on juubilar ka teoloog, ajaloolane, literaat, tõlkija ja kirjastaja ning juubeliks ilmus ka tema elulooraamat, mille pealkiri on "Siin Vatikani Raadio! Vello Salo lugu".

Isa Vello Salo oli jõudnud oma elulooraamatud signeerida enne, kui külalised kohale jõudsid. Õnnitlejate rivi oli pikk, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Isa Vello Salo on elanud 10 riigis ja ta kõneleb 20 keeles. Sõtta läks ta soomepoisina ning jõudis 1945. aastal Itaaliasse. Aastast 2001 on ta Pirita kloostri preester.

Elulooraamat aga sai pealkirja perioodist, mil ta oli Vatikani Raadio eestikeelsete saadete toimetaja. Roomas asutas ta raamatukirjastuse Maarjamaa.

Isa Vello Salo on olnud tõlkija, kirjastaja, teinud teadustööd, pidanud loenguid ja kirjutanud luulet. Täna tõdes ta, et praegu on muutunud trendikaks küsida, mis on elu mõte.

"Elu mõte on kanda vilja. Vaimuvilja. Kes iganes rahu edendab, rmastust, rõõmu siin Maarjamaal, see kannab vaimuvilja, see kõnnib elu teed," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: