Vaata võistlustöid: homme premeeritakse PPAFFi galal parimaid noori animaatoreid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Priit Pärna animafilmifestivali töötuba Autor/allikas: Festivali koduleht

Tapa Kultuurikojas antakse laupäeval üle Priit Pärna 4. Animafilmifestivali (PPAFF) kahe konkursi preemiad parimatele noortele animaatoritele. Autasusid jagatakse koolinoortele ja 1. jalaväebrigaadi ajateenijatele.

"Meil on rõõm tõdeda, et laste ja noorte huvi animatsiooni vastu kasvab iga aastaga. Paljud lapsed osalesid töötubades juba mitmendat korda, samas osa lapsi avastas animatsioonimaailma just tänavu. Mõlemal juhul naudib žürii noorte animaatorite piiritut loomingulisust," ütles PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Konkursi töid hindas seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid animafilmirežissöörid Priit Pärn, Olga Pärn ja Rao Heidmets, Nukufilmi lastestuudio koolitajad Sondra Lampmann ja Erik Alunurm, 1. jalaväebrigaadi sotsiaaltöötaja Merje Noormaa ning PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Galaõhtul autasustatakse kahe konkursi parimate animatsioonide autoreid, tehakse festivali põhiosast kokkuvõtteid ning tänatakse toetajaid ja partnereid. Animatsioonisõpru tervitab ka Priit Pärn.

PPAFFi animatsioonitöötubades osales kokku 88 koolilast ning 25 ajateenijat. Tapa Gümnaasiumis toimunud töötubades proovisid koolilapsed kätt joonis- ja lamenukkfilmi, kollaaži ning tahvli- ja puruanimatsiooni loomisel. 1. jalaväebrigaadi ajateenijad lennutasid oma militaristlikku fantaasiat lamenukkfilmides.

Vaata võistlustöid siit:

PPAFFi kaheksat programmi näidatakse alafestivalidel Bussianimatsioon ja Laevaanimatsioon kuni 1. novembrini.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: