Elisabet Reinsalu loobus kuuks ajaks kilekottidest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Killerkoti kampaania on juba varemgi kaasanud endaga tuntud persoone, et tõmmata probleemile suuremat tähelepanu - sel korral võttis sellest osa ka Tallinna Linnateatri näitleja Elisabet Reinsalu, kes julges "Ringvaate" stuudios lubada, et jätkab ka edaspidi kilekotivaba eluga.

"Tehti selline tore pakkumine osaleda sellises kampaanias ja ma mõtlesin, et "Kes siis veel?"," ütleb Elisabet Reinsalu, miks ta sellest kampaaniast osa võttis. "Varem oli mul üks sahtel ääreni kilekotte pungil täis - seda on nüüd otse piinlik tunnistada, kui sellest kampaanias olen osa võtnud."

Reinsalu tõi välja, et on väga palju alternatiive kilekottidele. Üheks variandiks on riidest poekott, mida saab osta igast võimalikust toidupoest ning kuhu saab panna kogu oma kauba sisse. Lisaks on väga heaks variandiks Hug Bag ehk võrkmaterjalist kott, kuhu on võimalik panna köögi- ja puuviljad. Samuti demonstreeris ta stuudios väga elavalt, kuidas on võimalik ka kaelas olevast sallist vormida alus, kuhu enda kaubad asetada.

"Viimati näiteks mul tekkis poes väga palju kaupu ja ma palusin müüal endale pappkasti anda - ta oli väga abivalmis ja andis mulle banaanikasti," tõi Reinsalu välja, et on võimalik leida palju erinevaid mooduseid, et kilekottidest pääseda.

"On lihtne mõelda, et see kilekotiteema meid ei puuduta ja et meil on siin kõik metsad ja rabad sellest puutumata, aga tegelikult on - ka meie metsloomade magudest on leitud platsikjäätmeid," lisab ta, et see kilekottide probleem ei ole ainult suurte riikide probleem, vaid ka meie ümber võib seda juba märgata.

"Kui sa tahad maailma muuta, siis alusta iseendast," ütleb Reinsalu lõpetuseks. Lisaks andis ta nii Markole kui Gretele kingituse "Killerkoti" kampaania T-särgid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: