Eno Raua "Sipsik" jõuab kinolinale

Foto: ERR

Populaarse lasteraamatu põhjal valmiv täispikk animafilm on üks uutest Eesti filmidest, mis said Loov Euroopa MEDIA arendustoetuse.

A-Film Eesti loodab Eno Raua "Sipsiku" lood täispika animafilmina kinolinale tuua 2-3 aasta pärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Loov Euroopa MEDIA-lt arendustoetuseks saadud 60 000 eurot on esimene ja üpris oluline tõuge, et armastatud raamatukangelasest film saaks.

A-Film Eesti produtsendi Kristel Tõldsepa sõnul on Euroopast tulnud arendustoetus alles esimene samm filmi kinno jõudmiseks. Tegeleda tuleb veel stsenaariumi lõpetamise ning pildikeele ja koostööpartneritega.

Sipsik on filmis samasugune nagu teda on kujutanud Edgar Valter. Kogemus Valteri loomingu filmi panemisega on A-Filmil juba "Suurest Maalritööst", "Sipsiku" meeskond on alles loomisel.

Tõldsepp rääkis, et veel pole valitud filmi osatäitjaid, kuid muusika osas loodetakse jätkata koostööd Vaiko Eplikuga.

Loov Euroopa MEDIA arendustoetuse sai ka Peeter Rebase esimene mängufilm "Purjetamine vabadusse", mis räägib Eesti paadipõgenikest. Väga tihedas konkurentsis lõid sel aastal läbi kolm Eesti filmi.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: