Kassikolmikud aitavad Rakvere varjupaigakassidele uut kodu leida

Foto: ERR

Kassipojad Coca, Fanta ja Sprite on saanud Rakvere teatri projektijuhi Mari Rohtla lemmikuteks ning nende abil proovitakse kodu leida ka teistele linna varjupaika jõudnud kassidele.

Rakvere teatri uus lasteetendus on "Hansuke ja Greteke", mis räägib samuti kodu otsimisest ning nii on ka kasside otsingud sellega seotud - varjupaigas olevate kassidega tehti samateemalised kalendrid. Ka Rakvere teatri jõulumaal tahab Rohtla kassid külaliste ette tuua ning Coca-st võib ühel päeval saada teatrikass, selgus "Ringvaates".

Rakvere koolid ja lasteaiad said e-kirja, milles kutsutakse üles kassidele uut kodu otsima. Lapsed saavad varjupaiga kassidest fotode järgi pilte joonistada, mis pannakse kuulutusena linna üles. Telefoninumber kuulutuse juures on Rohtla oma, kes toob soovijad kassidega kokku.

Lapsi soovitakse kassiprojekti kaasata enamgi. "Juba see on hästi oluline, et lapsed saaksid aru, mis vastutus see on, kui sa endale kassi võtad," selgitas Raja.

Rakvere teatris on Rohtla juures kodu leidnud kassikolmikud juba tuttavad - ka näitleja Saara Kadak on käinud nendega etenduse pausi ajal mängimas ning soovinud karvakera "Buratino" etendusel lavalegi kaasa võtta.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: