Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaid kolm nädalat tegutsenud bänd üllitas esimese muusikavideo

Kaader muusikavideost
Kaader muusikavideost "Paranoia" Autor/allikas: Kuvatõmmis

Reedel Generaadio avapeol esmakontserdi andev Liisa Tulvik & Psychonaut Society avaldas debüütvideo loole "Paranoia".

Värske, kuid kiirelt tuntust koguv Tartu muusikakooslus Liisa Tulvik & Psychonaut Society on projekt, mis sündis tegijate sõnul väga paljude pisidetailide soodsal kokkulangemisel. Kui Liisa Tulvik poolteist aastat tagasi Tartus proovimise mõttes kitarri saatel tänaval laulma hakkas, ei osanud ta aimatagi, milleni see viia võib.

"Muusika abil olen nüüdseks Euroopas näinud ja kogenud nii üht kui teist ja kirjutanud kõik selle luuletusteks ja lauludeks, millest igaüks elab vaikselt oma elu," rääkis ka superstaarisaates saates osalenud Tulvik.

Nähes, et tema tegevus tänavamuusikuna toob inimestele rõõmu ja pälvib tähelepanu ning toetust, hakkasid ka unistused suuremaks paisuma. Avastades, et Liisa sünnipäev langeb tänavu 13. ja reedele, otsustas ta seda tähistada oma bändi kontserdiga.

"Vaid 24 tundi hiljem oli panime nurgakivi ansamblile Psychonaut Society, kellega tulime esimest korda kokku 28. septembril," rõõmustas Tulvik. Bändi debüütkontsert toimub 23. oktoobril Generaadio hooaja avapeol Genialistide klubis.

Bändi nime kohta märkis Liisa, et definitsiooni järgi teevad psühhonaudid rännakuid iseenda sisse, et endast rohkem teada saada. "Soovime oma lauludega soodustada just seda, et inimesed vaataks rohkem endasse ja avastaks enda kohta asju, mida nad varem ei teadnud, ei osanud otsida või ei tahtnud näha," ütles ta. Eeskujudest mainib ta Kasabiani, kelle tänavune Positivuse laiv andis neiule juurde indu ning veelgi suurema soovi hakata bändi tegema. Lauludes on tunda ka Death Cab For Cutie mõjutusi ning teemasid võetakse tihti elust enesest.

Bändis Psychonaut Society musitseerivad lisaks Liisale klahvimängija Jaanus Kure. Samuti toetab oma tegevusega bändi Tõnu Ilves, kes ütleb enda kohta, et ta ei mängi trummi esimest aastat, Siim Arras, kes on sellest hetkest saati, kui basskitarri esimest korda kätte võttis, mänginud bändides ja Maik Aamer, kes ütleb, et on valgust otsiv metalhead.

Vaata bändi esimest muusikavideot siit:

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: