Slovakkia lipud ühissõidukitel ajasid linlased segadusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1445327108000 | amCalendar}}
Foto: AP/Scanpix

Eile ja täna külastab Eestit Slovakkia president Andrej Kiska. Nagu kõigi riigivisiitide puhul, tellis välisministeeriumi seegi kord Tallinna linnatranspordi AS-ilt ühissõidukite kaunistamise Slovakkia lippudega, et tuua linnaruumi rohkem märke riigis viibivast kõrgest külalisest, kuid seekord on lipp tekitanud linnaelanikes küsimusi.

"Kahjuks on seekordne ühissõidukite kaunistamine tekitanud inimestes rohkesti arusaamatust. Kuna Slovakkia riigilipp on esmapilgul väga sarnane meie suure naaberriigi lipuga, oleme saanud suure pahameele osaliseks. Meile helistatakse ja kirjutatakse massiliselt ning nõutakse aru, miks TLT on sellise aktsiooni korraldanud," selgitas ettevõte tekkinud probleemi.

"Kinnitame, et tegemist on Slovakkia lipuga, Slovakkia presidendi ametliku riigivisiidiga ja lipud on ühissõidukitel välisministeeriumi tellimisel," avaldas ettevõte saadetud teates.

Toodi ka välja, et välisministeeriumi protokolliosakond varustab ameti riigivisiitide puhul alati vastava riigi lippudega ning sel puhul isetegevust ei toimu. "Oma algatusel oleme ühissõidukeid kaunistanud ainult Eesti riigi enda riiklike tähtpäevade puhul."

Mälumängur Indrek Salis selgitas "Ringvaate" stuudios, miks Slovakkia ja Venemaa lipud niivõrd sarnased on. "Eks neil üks algpõhjus on, sest Slaavi riigid on võtnud eeskuju Venemaast kui kõige suuremast Slaavi riigist," selgitas Salis, miks Slovakkia lipp kangesti Venemaa oma meenutab. Venemaa lipu autor on Peeter I, kes sai inspiratsiooni hoopis Hollandi trikoloorilt.

Valge sinise ja punase kombinatsiooni võib leida aga ka näiteks Horvaatia, Serbia ja Sloveenia lippudelt.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: