Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taevast alla kukkunud kahekilone latikas purustas soomlase suvila katuse

Soomes sai üks suvilas nädalalõppu veetnud mees suure üllatuse osaliseks, kui taevast kukkus alla kahekilone latikas. Kõrgelt alla vihisenud kala lõhkus suvila abihoone kivikatuse.

Kummalisest juhtumist räägiti Soome rahvusringhäälingu loodusteemalises raadiosaates "Luontoilta".

Juhtum leidis aset juba augustis Pirkanmaa maakonnas Sastamala linna lähistel ning kalatabamuse saanud suvila omanik Matti helistas raadiosaatesse, et sellest teada anda.

"Kas see on tavaline, et Soome keskosas kukub taevast alla suuremaid kalu, näiteks latikaid? Oli selline juhtum Sastamalas - kuulsime köögis olles suurt kõmakat. Kui me aknast välja vaatasime, siis me nägime, et abihoone katuselt libises midagi alla. Kui lähemalt uurima hakkasime, siis oli näha, et hoone katusel oli kaks katusekivi purunenud ning räästa all vedeles kahekilone latikas," rääkis saatesse helistanud Matti, kes rõhutas, et hoone on kõrge ning mingi "naabripoiste naljaga" tegu ei ole.

Saates osalevad loodusteadlased jäävad harva sõnatuks, kuid sel korral ei osatud koheselt mingit selgitust välja pakkuda. Arutelu alustati huumoriga ning tunnistati, et latikas pole endiselt lendama õppinud, küll aga suudaks hea kettaheitja kala 50 meetri kõrgusele lennutada küll. Pärast pikka kaalumist jõudsid eksperdid järeldusele, et tõenäoliselt oli mõni kalakotkas "ahneks" läinud ning suure saagi kõrgustesse kaasa viinud, kuid siis lõpuks ikkagi lahti lasknud.

Tavaliselt jõuab kalakotkas endaga kaasa viia kuni 1 kilogrammi raskuse saagi.

Kord kuus eetrisse minev raadiosaade "Luontoilta" on Soomes väga populaarne ning ennegi veidrate juhtumitega vastukaja pälvinud. Näiteks helistas juulis saatesse keegi "Sauli Naantalist", kes tundis huvi taimekasvatust puudutavate teemade vastu. Naantalis asub presidendi suveresidents ning kuigi Sauli oma perekonnanime ei öelnud, oli kõigile kuulajatele selge, et helistajaks oli president Sauli Niinistö.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: