ERR.ee video| Laasik ja Kark jagasid kogemusi "ENSV" võtteplatsilt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sarja "ENSV" näitlejad Paul Laasik ja Feliks Kark meenutasid Menule antud intervjuus lõbusamaid hetki võtteplatsil ning juhuslikke kohtumisi fännidega.

Osatäitjate seast kõige kauem päriselt ENSVs elanud näitlejad tõdesid, et tegemist on detailideni tõetruu sarjaga. "Villu ja Gert on kirjutanud selle asja väga ilusti ja kokku pannud," tunnistas Paul Laasik. Ta ütles ka, et ise ta poliitilises elus seltsimees Võsa sarnaselt sel ajal kaasa ei löönud.

Sarja uuel hooajal on kätte jõudnud laulva revolutsiooni aeg ning Aadu Tuts ja seltsimees Võsa jäävad iseseisvuse taastamise alguses erinevatesse leeridesse. "Võsa ajab juba seal tagaplaanil Rahvarinde asja ja seal meil see konflikt juba tekib," avaldas Laasik. Võsal on plaanis ka Aadu tütar Sirje Rahvarinde ridadesse kutsuda. "Mina olin muinsuskaitse mees ja siis nii me seal omavahel kakleme," ütles Kark.

Fännid tahavad aidata

"See on nii ehedalt välja toodud ja ma ei oskagi muud öelda kui et seda saavad nautida need inimesed, kes on selle aja läbi elanud," arvas Feliks Kark. Ta on oma fännidega ka juhuslikult kokku sattunud, kes on astunud ligi, et öelda, et tegemist on nende lemmiksarjaga.

Laasikule pakkus aga üks fänn sarja tarbeks rekvisiiti. "Mulle tuli üks võõras inimene juurde ja ütles, et tead, mul on kodus üks Rumba suitsupakk, ma toon selle sulle ära," meenutas ta. Fänn teadis, kus näitleja elab ning lubas paki talle koju ära tuua - tõigi. Ka Kark on saanud kingiks Priima suitsupaki, mis nüüd seisab mälestusesemena kodus riiulil.

Platsil ja päriselus

Võtteplatsil peab Kark mängima suitsumees Aadu Tutsi, kuigi ise ei suitseta ta juba ammu. Nõukogudeaegsete sigarettide suitsetamise asemel tuleb tal nüüd aga kaamera ees tõmmata filtrita tänapäevaseid marke. "Ma absoluutselt ei taha seda suitsu, aga ma pidin tõmbama, midagi ei olnud teha," ütles ta.

Lõbusaid hetki tuleb võtteplatsil ette hulgaliselt. Näiteks meenutas Kark, et episoodi filmimisel, kus Aadu läheb Jüri miilitsakoeraga puskaritegijate jälgi ajama, õnnestus noorel tugeval koeral näitleja üllatavalt kõvasti kaasa tõmmata. "Ma olin nagu takutuust seal järel, vaevalt jõudsin jalgu järel vedada kui ta mürinal läks," naeris Kark. Ta kinnitas, et võtteplatsil on tihti sama humoorikas õhkkond kui tele-ekraanilt näha võib.

Laasik tõdes, et tema jaoks on seltsimees Võsa roll aga suurem väljakutse, millele vastu astumisel on talle suureks toeks tema endine õpilane, sarja lavastaja Ain Mäeots.

"ENSV" uus hooaeg jõuab eetrisse uuel ajal, neljapäeva õhtuti kell 20.30. Esimene osa on ETV ekraanil juba täna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: