Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Festivalil Burning Man Nevada kõrbes on kõik, mida sa ette kujutada ei suuda

Festivalist Burning Man Nevada kõrbes pole ilmselt enamik eurooplasi kuulnudki. Ega sellest juttude järgi aru ei saagi, selle teadasaamiseks tuleb ise kohale minna. Tänavu toimus Burning Man juba 29. korda ja sellest võttis osa üle 65 000 inimese.

Burning Man'il saavad kokku tipptasemel arhitektid, kunstnikud, muusikud. Seekordne teema oli „Peeglite karneval“.

„Mida iganes sa ette kujutada ei suuda, see on seal olemas,“ rääkisid festivalil osalenud Ivo Upan ja Mari Meentalo „Ringvaates“. „Festivalil on kõik on tasuta, kõik on tegemise ja loomise pärast. Kõik esinejad on korraga ka publik. Põhimõte on dekommertsialiseeritus, kõik vajalik peab endal kaasas olema ja pärast tuleb kõik sealt ka ära viia. Kõik need pea 70 000 inimest suudavad hoida puhtust.

Kui tahad, võid seal mediteerida, kui tahad, võid seitse päeva pidutseda, või ka loengutel käia.

Üks põhimõtetest on vaba eneseväljendus, kõik piirid on kaotatud, seni, kuni sa ei tee kellelegi liiga. Asja mõte on peas toimivatest mustritest üle sõita. Seal on tugevasti tunda andmise ja jagamise vaim. Seal sa näed, et kõik on võimalik!“

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: