Wild Disease kriitikutest end häirida ei lase: mul pole sellest sooja ega külma

Foto: Eesti TOP7/ERR

Kuigi Wild Disease'i ehk Jaanus Saksa uus singel "Tallinn" on saanud muusikakriitikutelt hävitava hinnangu, tunnistas räppar, et tema end sellest kõigutada ei lase.

Raadio 2 "Muusikanõukogu" eksperdid Siim Nestor, Tõnis Kahu ja Andrus Kivirähk ütlesid septembri alguses, et Saksa ja Inese koostöös sündinud laul on täis sooja õhku ning seda pingutust on raske uuesti kuulata. Saks vastas muusikakriitikute hinnangule oma Facebooki lehel. "Ma loodan, et te saate sealt nelja seina vahelt kunagi välja ka oma vinguvate häältega ja suudate tulevikus peale oma kõrvetada saanud muusika maitse kõrval ka laiemat pilti näha," seisis postituses.

Saks tunnistas nüüd, et tegelikult pole tal kriitikast sooja ega külma. "Põhjus, miks ma natuke häät tegin, on see, kuidas teatud inimesed on esimesest Põhja-Tallinna singlist alates puid alla pannud. Suhteliselt põhjendamatu kriitika minu jaoks," selgitas mees.

Lugu "Tallinn" sai valmis kevadel ning selles lööb kaasa ka lauljatar Ines. "Mõte tekkiski, kuna lapsepõlve väike märg unistus oli Inesega koos lugu teha, siis võiks küsida talt," rääkis Saks, kuidas nad koostööni jõudsid.

Räppar lisas, et lugu on austusavaldus Tallinnale, kuid tegemist pole mingi ülistuslauluga. "See on pigem faktipõhine, lihtsalt erinevaid fakte laon välja, mis ma enda elatud aja jooksul siin olen kogenud. Kuna lugu on hästi lühike, siis ilmselt mingit raamatupikkust asja ei saa seal välja tuua, aga esimesed asjad, mis pähe hüppasid," rääkis Saks loost.

Saksa järgmine singel ilmub taas esinejanime Wild Disease alt, kuid muusik kinnitas, et Põhja-Tallinn on samuti uut loomingut avaldamas. "Põhja-Tallinnaga me teeme ka värki, aga praegu käib tihe albumisalvestus, õigemini on see juba salvestatud. Varsti kerkib jälle pinnale," ütles Saks ning lisas, et uus Põhja-Tallinna album on planeeritud oktoobri lõppu. Uus Põhja-Tallinna singel peaks fännideni jõudma juba peagi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: