Jaan Tätte näidend "Palju õnne argipäevaks" jõuab Tallinna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaan Tätte
Jaan Tätte Autor/allikas: Ülo Josing

Lõuna-Eestis üle 2000 vaataja kogunud Jaan Tätte lavastust "Palju õnne argipäevaks" saab sel sügisel vaadata ka Tallinnas.

31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas esietendunud näidendit käis augustikuus vaatamas üle 2000 inimese. Kuna Vana-Antslas ja Alatskivil oli kohti saalis vähem kui soovijaid, siis antakse kaks lisaetendust ka Tallinnas. Lavastaja Tamur Tohver, osades näitlejad Inga Lunge, Karin Rask, Toomas Täht ja Maarius Pärn, muusika autor Andrus Rannaääre, kunstnik Kalju Kivi.

Lavastaja Tamur Tohver ütleb, et seekordset "Palju õnne argipäevaks!" on mõttekas tulla vaatama just nüüd, sest alles nüüd on see vahva, ülipõnev absurdikomöödia oma õiges ajas, jõus ja värvis.

"Seda näidendit on kogu aeg lavastaud kui suurt komöödiat, kuid selles on olemas ka valus eluline sõnum. Näiteks see, kuidas me koos elades teineteist ära unustame ning iseenda poolt produtseeritud ootusi kaaslaselt ootame. Hoolimata sellest, et teine pole kunagi selline olnud, nagu meie ette kujutame. Ja siis oleme pettunud. See on inimsuhetes väga tavaline," selgitas Tohver.

Tätte näidend räägib loo nooremas keskeas paarist, Anetist (Karin Rask) ja Fredist (Maarius Pärn), kelle abielu on 17 koos elatud aasta järel muutunud rutiinseks ja etteaimatavaks. Nii otsustabki välisreisile sõitnud Anett elule värskust lisada ja toob kaasa üllatava "kingituse" – Manfredi (Toomas Täht, Saksamaa Hessisches Staatstheater Wiesbaden). Tekib pöörane armukolmnurk, või koguni nelinurk, sest väga olulist rolli hakkab mängima ka naabrinaine Anna (Inga Lunge), kellel on tekkinud omad lootused. Olukord paneb proovile mitte ainult abielu, vaid kõik traditsioonilised väärtused.

Esietendus 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas. Ainult kaks lisaetendust toimub Tallinnas 8. Ja 9. oktoobril KUMU auditooriumis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: