Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haide Männamäe ja Toomas Tross klouniametit naljana ei võta: seisame sirge seljaga arstide kõrval

Elukutselised klounid Piip ja Tuut ehk Haide Männamäe ja Toomas Tross tunnistasid, et sattusid klounideks juhuse läbi, kui asusid õppima Taani teatrikoolis.

"Meie läksime lihtsalt teatrikooli ennast täiendama, teadmata üleüldse, mis meid seal ees ootab," meenutas Männamäe ETV saates "Hommik Anuga".

Tänaseks on 22 aastat koos olnud paar töötanud 17 aastat klounina. "Tegelikult on see väga lihtne, tuleb õppida näitlejaks ja tegelikult on see kloun ainult karakter nagu sa igat teist karakterit etenduses teed," rääkis Männamäe, kuidas klounide karakterite loomine on toimunud.

Näitlejad tunnistasid, et Taanis said nad väga sügava austuse kogu näitlejaameti vastu, mistõttu ei ole nad kunagi klouniametit naljana võtnud. Tross rääkis, et näitleja, esineja ja tantsija on justkui nagu šamaan, kelle ülesanne on paremaks teha nende inimeste heaolu, kes tema juurde tulevad. "Mina seisan täitsa sirge seljaga arstide kõrval, ma tunnen nendega suhtes kollegiaalsust. Me teeme sama asja, ma ei oska skalpelliga vehkida nii ilusasti kui nemad, aga ma kasutan muid vahendeid," naeris Tross.

Näitlejad lisasid, et on väga palju õppinud ka lastelt, kellele nad etendusi annavad. "Kui me suudaksime olla nagu lapsed, siis oleks meie elu väga-väga mõnus. See on õnnelik olemise elu, kui sa suudad olla selline nagu laps," ütles Tross.

Männamäe lisas, et on klounirolliga nii kokku kasvanud, et tema selle rolli ees piinlikkust ei tunne. Tross usub, et nad on suutnud suhtumist sõnasse "kloun" muuta.

2. oktoobril jõuab ETV2 eetrisse lastele mõeldud kokasaade, mida juhivad Piip ja Tuut. "Me loodame, et see saade innustab peredel koju jääma, kööki jääma ja üheskoos kokata," lausus Tross.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: