ERR.ee video| "Kapist välja" tegijad kinnitavad, et mood on kaugel tilulilust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Juba teisipäeval jõuab ETV2 ekraanile moesaade "Kapist välja", mille tegijad loodavad vaatajatele näidata, et mood pole pealiskaudne teema.

"Väga kaua aega ei ole Eesti moodi niimoodi teleekraanile toodud. Meie üritame seda muuta, et näidata inimestele, kes teevad, kuidas teevad ja kellele teevad. Ma usun, et see on vajalik ja oodatud," rääkis saate toimetaja Helen Saluveer Menule.

Saluveer usub, et mood on teema, mis keskmist eestlast võiks kõnetada. "Rõivaid me kanname ju iga päev, see on üks osa meie elust. Isegi, kui inimene ütleb, et teda mood ei huvita, siis millegi järgi ta ju teeb oma valikud," arvas Saluveer.

Selle, et Eesti telemaastikule võiks jõuda üks korralik moesaade, pani ette ehtekunstnik Tanel Veenre ning saatejuht Anne Vetik kinnitas, et aeg saate eetrisse toomiseks oli õige.

"Eesti moes toimub hästi palju huvitavaid asju, tekkinud on hästi palju uusi tegijaid ja tegelikult on lootust, et me oleme kohas, kus Eesti mood võiks jõuda laiemasse pilti, et saada globaalse moe osaks," rääkis Vetik, kes loodab, et "Kapist välja" aitab sellele hooga kaasa.

"Kapist välja" toimetaja Piret Järvis usub, et saate suur pluss on see, et saate meeskond on pugenud väga-väga lähedale tegijatele. "Me oleme neil külje all oma kaamerate ja mikrofonidega ja näitame hästi lähedalt, kuidas Eesti mood sünnib," ütles Järvis.

Mood on tööstusharu

Vetik tunnistas, et saate käigus õppis ta moe käigus nii mõndagi ning tänu sellele oskab ta paremini hinnata riideid, mis tema kappi jõudnud on. "Mina olen Eesti moest hakanud rohkem lugu pidama ja teadlik, kuidas moodi tehakse ning kui palju energiat sinna läheb," rääkis Vetik.

Saatejuht rõhutas, et saate eesmärk pole rääkida sellest, mis on antud ajahetkel moodne, vaid tegeleda analüüsiga, kuidas moemaailm töötab. "Meie eesmärk on minna rohkem süvitsi, sest mood on tegelikult väga põnev," lausus Vetik.

Järvis lisas, et mood on kunst ning seda loovad kunstnikud. "On ebaõiglane, et moodi peetakse tihtilugu natuke pealiskaudsemaks valdkonnaks ja võib-olla mitte nii tõsiseltvõetavaks. Kui me vaatame ikkagi seda moodi, mida meie enda kohalikud tegijad toodavad, on see tegelikult kunst. See on kaugel tilulilust ja on tegelikult väga tõsine ja huvitav valdkond," rääkis Järvis.

Järvis lisas, et mood hõlmab väga tõsiseid teemasid nagu taaskasutamine või mürkide olemasolu rõivatööstuses. Saate esimesse hooaega mahuvad aga veidi rõõmsamad teemad.

Sel sügisel jõuab vaatajateni kaheksa osa, kuid saate tegijad ei välista, et "Kapist välja" jõuab vaatajateni ka edaspidi. "Me võiks teha kümme aastat ja need teemad ei saaks siis ka otsa," tõdes Saluveer.

Esimeses saates sisenevad tegijad Lilli Jahilo telgitagustesse ja võtavad ette Tanel Padari, kes kirjeldab oma kogemusi naisterõivastega.

"Kapist välja" on eetris teisipäeviti kell 20.00.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: