Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Võrumaal saab hiidruuporitest looduse hääli kuulata

Võrumaal RMK Pähni looduskeskuse lähedal avati metsalagendikul kunstiakadeemia tudengite valmistatud kolmest hiidruuporist koosnev puidust installatsioon, millega saab võimendunult kuulata looduse hääli.

Kolm kolmemeetrise läbimõõduga hiidruuporit sündisid kunstiakadeemia sisearhitektuuri eriala üliõpilaste esimese kursuse tööna, kui tudengid püüdsid mõtestada metsaraamatukogu mõistet. Valminud ideekavandite seast valiti välja 2. kursuse tudengi Birgit Õiguse töö „Ruup", vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Miks tuua raamatud metsa, las jääda raamatud raamatukokogudesse ja metsas võiks olla midagi hoopis teise tähendusega, sellest tuligi idee luua metsaraamatukogu ehk audioraamatukogu. Audioraamatute valik uueneb just nii pidevalt ja on just nii kordumatu, kui on seda ümbritsev looduslik keskkond," selgitas Birgit Õigus.

Ettevõtmisse kaasatud kirjanik ja semiootik Valdur Mikita ütleb, et metsaraamatukogu loomise idee on tüüpiline näide sellest, kuidas kõik asjad lähevad väga kiiresti metsa.

Kuid lisaks võimalusele nautida hiidruuporites loodushääli ja iseendaga olemist, on neil ka märksa funtksionaalsem külg. Need kõlakojad peaksid rõõmustama kõiki matkaselle, sest need annavad mõnusat peavarju vihma eest ning saab väga mõnusalt ka öö mööda veeta.

"Ruupide" asukoha valikul peeti aga silmas just seda, et see oleks tõesti metsas ning võimalikult kaugel Tallinnast. Võrumaal asuv Pähni, kust alguse saanud õpilaste metsandusõpe ning kus täna RMK looduskeskus ühes metsandust tutvustavate loodusradadega, sobis ideaalselt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: