Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Ringvaates" käisid külas Ökomässu korraldajad koos loomadega

"Ringvaate" stuudios olid külas ürituse Ökomäss korraldajad Tarmo-Andre Elvisto ja Ave Paulus, kes olid kaasa võtnud ka ühe koera ja lamba, tõestamaks, et linnakeskkond vajab rohkem loomi ning see tuleb pigem kasuks kui kahjuks.

„Meie seisukoht on see, et Eestis peaks üldse olema rohkem maastikus taluloomi, karjaloomi, töötavaid loomi näha,“ leidis Ave Paulus olevat üheks põhiliseks selle ürituse korraldamise juures. "Vahel tuleb lihtsalt tuua loomad linna - Eesti linnades, nagu näiteks Pärnus, on meil kenasti juba lehmad karjamaadel söömas."

„Eks inimesed on loomadest võõrdunud – kaasaegne kommerts on teinud oma töö, selline linnastumine ja kunstkeskkonda sulandumine,“ toob Ökomässu üks korraldajaid Tarmo-Andre Elvisto välja ning ütleb, et suuremat lehma lihtsalt ei mahtunud stuudiosse tooma.

Lisaks toovad nad välja, et Tallinnale on tehtud keskkonnamõju hinnang - siinsed ranna-alad võiks olla ka karjatatavad ning selles ei oleks midagi imelikku ja halba, kui seal jookseksid ringi näiteks lambad.

Nad leiavad, et seda probleemi ei tohiks tekkida, et loomi saab linna liiga palju - inimesed peaks lihtsalt asja juures mõttega olema. „Iga looma pidamine tähendab vastutustunnet ja vastavat õpetust – kui meil on tõelised karjakoerad, siis neid me ei võtaks eales stuudiosse."

"Oluline on see, et inimesed oleksid rohkem teadlikumad ja neil ei oleks põhjendamatuid hirme loomade ees," ütles Paulus, pidades seda homse ürituse põhiliseks eesmärgiks. Samuti ei näe ta probleemi selles, kui kõik inimesed homsele üritsele tuleksid oma loomadega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: