Telliskivi loomelinnaku autovaba päev on sisustatud meelelahutusega ({{commentsTotal}})

Telliskivi loomelinnak
Telliskivi loomelinnak Autor/allikas: Scanpix

Telliskivi loomelinnakus toimub Euroopa liikuvusnädala raames autovaba päev.

Autovaba päev toimub 20. septembril algusega kell 10.00 Põhja-Tallinnas Telliskivi loomelinnakus. Sel päeval piiratakse kella 09.30-16.30 sõidukite sissesõit Telliskivi tänaval raudteede vahelisel lõigul.

Linlastele pakutakse Telliskivi loomelinnakus võimalust võtta osa keskkonnasõbraliku liikumisega seotud tegevustest ja nautida Bombillaz kontserti. Lastele ja täiskasvanutele pakutakse meelelahutust, avatakse targa liikleja väljak ning toimub turg. Lastega mängib ja jagab teavet keskkonnasõbralikust liikumisest maskott Snupsi, kes septembri jooksul külastab Põhja-Tallinna linnaosa lasteaedu.

Samuti on huvilistel võimalus osaleda jalgsimatkal "Telliskivi loomelinnaku minevikust", mis viib osavõtjad tutvuma endise tööstusalaga või jalgrattamatkal "Sada aastat Põhja-Tallinna arhitektuuris", kus kogenud giidi saatel saab avastada viimase saja aasta erinevate arhitektuuristiilide ehitisi ja hooneid Põhja-Tallinna linnaosas. Jalgsimatka giidiks on Jaak Juske ning jalgrattamatkal Mihkel Karu.

Autovabal päeval toimub veel orienteerumismäng ühistranspordiga, rulluisukoolitus, saab vaadata AHHAA teaduskeskuse liiklusteatrit ning tänavaartistide ja trikiratturite esinemisi. Lastel on võimalik võtta osa Eesti pakendiringluse alal prügi sorteerimise mängudest ning teistest mängudest, mis toimuvad lastealal. Eesti vabaõhumuuseum on korraldanud laste (vanuses 2-12 aastat) joonistusvõistluse teemal "Minu pere autovaba päev".

Telliskivi tänaval toimub Tallinna peatänava ideekonkursi tutvustus ja arutelu. Tutvustamisele tuleb laiemalt ka projekt "Vanasadama ja kesklinna vahelise liikuvuskeskkonna arendamine".

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: