Tallinnas mässatakse taas keskkonnaväärtuste hävimise vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Tänasest pühapäevani toimub Tallinnas Patarei merekindluses Ökomäss 2015.

Kolmel päeval vallutavad pealinna südames asuva merekindluse ökoehitajate, restaureerijate, keskkonnaekspertide ning talunike kõrval ka lehmad, lambad, kanad ja hobused. Ökomäss avatakse ka Muinsuskaitseameti koostatud näitusega "Pärand uues kuues", kus saab näha Muinsuskaitseameti valikut eeskujulikult restaureeritud mälestistest üle Eesti.

"Keskkonnahoidliku mõtte- ja eluviisi tutvustamine ja arendamine on tegelikult mitte ainult hädavajalik, vaid lausa vältimatu," sõnas keskkonnaminister Marko Pomerants. Tema hinnangul on inimesed on hakanud aru saama, et keskkonnahoidlikult elamine on kasulikum ja ka soodsam, kui elada raiskavalt, hoolimatult ja ükskõikselt. "Ökomäss on üks võimalus saada baas säästlikule elule. Mulle väga meeldib, et ei ole vastandatud maa ja linna, säästlikku ja ebasäästlikku. Ökomäss näitab lihtsalt meie valikuvõimalusi olenemata elukohast ja võimallustest,“ lisas minister.

"Tahame Ökomässuga näidata, et maa ja linna argielu vahe ei ole nii suur, kui see mõnikord avalikust ruumist kajama jääb," selgitas Ökomässu peakorraldaja Tarmo Andre Elvisto. "Me mässame keskkonnaväärtuste hävimise ja massitarbimise vastu. Varasemate mässude tulemuseks on märkimisväärne huvi kasv loodusläheduse, keskkonnahoidlikkuse ning säästva eluviisi vastu kogu Eesti ühiskonnas. Parem on olla roheline kui saastav, pigem säästev kui raiskav."

Tarmo Andre Elvisto sõnul on tänavuse Ökomässu märksõnad loomad linnas ja elavad maastikud. "Kolme festivalipäeva sisustavad erinevad töötoad, seminarid, näitused ja koolitused, osta saab talutoitu ja käsitööd ning toimub palju muudki põnevat," märkis Tarmo Andre Elvisto. "Kindlasti tasub tulla kohale õppima ökoehitust, restaureerimist aga ka lihtsalt nõu küsima ja uudistama. Pärandit hoidev ja säilitav elustiil on kestlikum ning keskkonnasäästlikum."

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: