Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

God Is An Astronaut esitleb Tallinnas uut albumit

God is an Astronaut
God is an Astronaut Autor/allikas: Pressimaterjalid

Esmaspäeval esitleb Tallinnas uut albumit post-rock žanri üks tähtsamaid bände God Is An Astronaut (GIAA) Iirimaalt.

Värskeima plaadi "Helios | Erebus" konseptsiooniks on "Valgus vs Pimedus", mis kajastudes bändi muusikas, teeb sellest nende kõige raskema ja massiivsema albumi. Plaat tuli välja aasta kõige pikemal päeval, 21. juunil ACE Records plaadifirma alt.

Eelmine, järjekorranumbrilt seitsmes kauamängiv "Origins" on God is an Astronauti esimene album viieliikmelises koosseisus, kindlustades neile muusikamaailmas staatuse kui üks kõige jõulisem ja musikaalselt-visuaalselt leidlikum post-rocki bänd. Tuntud oma tuliste live showde poolest, kus muusika on tihedalt seotud provokatiivsete visuaalidega, peab GIAA oma albumit heli-fotoks või musikaalseks autoportreeks antud ajamomendil. "Origins" on ülev, mitmetahuline plaat, vaimustades hoolikalt lihvitud heliga, kuid jäädes truuks bändi päritolule ja mõjutustele 11. aasta tagusest ajast.

Bänd asutati 2002. aastal kaksikute Niels ja Torsten Kinsella poolt Iirimaal. Hiljem on lisandunud Lloyd Hanney (trummid), James Dean (klaver/sünt) ja Gazz Carr (kitarr). Albumi "Origins" salvestamiseks liitus bändiga ka Pat O'Donnell vokalisti, kitarristi ja klahvpillimängijana, olles Torsteni kõrval paljude laulude kaasautoriks ning lähenedes rohkem vokaalsest ja eksperimentaalsemast aspektist.

Kaheksa aasta jooksul on GIAA andnud järjepidevalt välja albumeid ja ühe EP omaenda Revive Records alt. Kogudes sotsiaalmeedias tohutu kuulajaskonna ja esinedes rohketel tuuridel, on GIAA Iirimaa kõige võimsam ja aktiivsem live bänd.

Klubis Tapper toimuval üritusel alustab õhtut kodumaine elektrooniline post-rocki kooslus I wear*Experiment. Triosse kuuluvad Johanna Eenma (vokaal/klahvpillid), Mikk Simson (trummid) ja Hando Jaksi (kitarr, klahvpillid,sämpler). I Wear* Experiment avaldas 2013. aastal kaks EP-d: "Crickets Empire I" ja "Crickets Empire II". Laiema kõlapinna saavutas bänd 2013. aasta Tallinn Music Week festivalil, kus ansambli kontserti iseloomustati kui võluvat elektroonilist helimaastiku, kus vokaal annab ruumi instrumentaalsele filmimuusikale. 2013. aasta suvel esines I Wear* Experiment Baltikumi suurimal festivalil Positivus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: