Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Endine maailmakuulsate muusikute produtsent treenib Tallinnas poksijaid ja on Eesti fänn

New Yorgis sündinud Peter Napoliello on juba neljandat aastat tallinlane. Ta treenib ühes kesklinna poksiklubis Eesti profivõitlejaid ja peab seal samas lähedal isiklikku pilateseklubi, kuid see tähendab tema jaoks, et elus on toimunud tõeline kannapööre.

Esmapilgul tavaline mees Tallinna treeningsaalis oli mõnikümmend aastat tagasi üks muusikailma mõjukaim niiditõmbaja. "Kui keegi oleks mulle viis aastat tagasi öelnud, et ma lõpetan postsovjetlikus riigis Pilatest õpetades, siis ma oleks neile öelnud, et nad on hullud," rääkis mees "Pealtnägijale".

Advokaatide perre sündinud ja Fairleigh Dickinsoni Ülikoolis juurat tudeerinud mees otsustas juba ülikoolis, et paragrahviväänajat temast ei saa - teda kutsus hoopis muusika. Temast sai nõutud DJ, kes keerutas plaate põhiliselt New Yorki klubides. Just ühes sealses legendaarsemas öölokaalis "Studio 54" tutvus Peter ka maailma ühe aegade kuulsaima muusikamoguli David Geffeniga, hilisema omanimelise plaadifirma omanikuga, kes ta 1982. aastal enda juurde kutsus. Praeguseks on suur hulk muusikamaailma püsitähti võlgnenud oma pika karjääri just nimelt Napoliellole.

Ta on töötanud koos näiteks Rolling Stonesi, Cheri, Guns N' Rosesi, Billy Idoli, Stevie Wonderi ja Aerosmithiga.

Viimane plaadifirma, kus Peter töötas oli A&M Records, kus tema tiiva all olid teiste seas näiteks Sting, Bryan Adams ja Sheryl Crow. See töösuhe lõppes 2004. aastal.

Veel 7 aastat enne muusikaärist lahkumist diagnoositi Peteril aga otoskleroos, kuulmislangust põhjustav sisekõrva haigus, mis tõi endaga kaasa pideva iivelduse, peapöörituse ja tasakaaluhäired. Rohtude talumatusest tingituna hakkas mees otsima alternatiivset ravivõimalust, mille tagajärjel avastaski Pilatese.
Intensiivsed treeningud vabastasid haigusega kaasnenud kõrvalnähtudest ning 4-aastase praktiseerimise järel sai Peterist väga nõutud juhendaja teistelegi harrastajatele.

Rikaste ja kuulsatega töötamine pole aga enam Peteri prioriteet. Ehkki osa tema isikliku pilatesestuudio Body By Peter klientuurist moodustavad tänagi mõned Eesti edukamad modellid, räägib Peter hoopis parema meelega puuetega inimeste treenimisest. "Ma tean kõiki saladusi, trikke ja kõike muud, mida teha. Nii et ma levitan siin oma head õnne ning aitan inimesi, ükskõik kas puuetega inimesi või naisi, kes tahavad saada parimasse võimalikku füüsilisse vormi," rääkis ta.

Veel kauem kui Pilatesega tegeleb Napoliello aga poksiga. Ka selles maailmas ei saa üle ega ümber tema nimekatest kundedest, kelle hulka kuulub näiteks ka filipiinlasest poksi maailmameister Manny Pacquiaost. Eestis treenib tema käe all kohalik kick-poksi paremik, näiteks vennad Marko ja Mirkko Moisar. "Ta on hästi avatud inimene ja temaga on hästi mugav treeninguid läbi viia. Alati saad selles trennis positiivse emotsiooni, kuna ta oma jutuga suudab sind nii hästi siis motiveerida," iseloomustas Mikko Moisar tema treeneri stiili. Kuni "Pealtnägija" looni ei olnud mees oma treeneri varasemast kuulsusrikkast elust teadlik.

Põhiküsimuseks on paljude jaoks kindlasti see, kuidas on selline mees jõudnud Eestisse. "Ma olen siin, sest miski tõmbab ming teatud asjade poole. Ma saan oma energia huvitavatest kohtadest. Mul on olnud elus võimalus reisida paljudesse kaunitesse ja ohtlikesse kohtadesse ning Tallinn tabas aastaid tagasi naelapea pihta. Samamoodi nagu San Francisco aastaid tagasi," rääkis Napoliello.

Tallinna saabus Peter esimest korda 2011. aastal, et anda mõned külalistunnid Pilateses. Külastused kujunesid üha regulaarsemaks ja viimased kaks aastat on Peter Tallinnas paikne. Omaaegsest kuulsast plaadiprodutsendist on saanud Eesti fänn.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: