Rasmus Merivoo: olen esimene, kes klipi oma peas ära näeb ja ikka ajab naerma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Aastaid tagasi "Tulnukaga" tuntust kogunud stsenarist ja režissöör Rasmus Merivoo käsi on mängus ka homme ETVs esilinastuva sketšisarja "Maa, armastan sind" tegemisel.

Ropu suuga poistest rääkivat "Tulnukat" Merivoo piinlikuks teoseks ei pea. "Kui, siis peaks minul piinlik olema," ütles Merivoo "Ringvaates". "Pärast seda kui "Tulnukas" välja tuli, siis emakeele õpetajad on mind tänanud, et ikkagi Siuru rühmituse liikmete nimed on kõigil hästi peas tänu sellele filmile," tõdes ta samas.

Selle asemel et öelda otse "ära viska prügi maha", tahetakse minna uue sketšisarjaga tahetakse minna üle teemat ümbritsevate piiride ning läheneda sellele võimalikult vabalt. "Proovime midagi muud teha, toome sinna juurde maailmast kõike muud, mis siin toimub," selgitas Merivoo.

Etteantud teemadel proovitakse õpetajate jagatavat tarkust õpilastesse lihtsamal moel kinnistada. "Kui kirjutad, siis ega teistmoodi ei saa, et kui lihtsalt hakkad pihta, paned need tegelased sinna kirja ja siis ta hakkab eest ära jooksma. Siis jooksed järgi ja üritad need kõik kirja panna," kirjeldas stsenarist loo kujunemise kulgu. "Mina olen ju esimene, kes selle klipi oma peas ära näeb ja ikka vahest ajab naerma."

"Väga hea projekt, et katsetada igasuguseid erinevaid asju," tõdes Merivoo.

ETV ekraanile jõuab valminud materjalist veidi üle poole - viieks 25-minutiliseks episoodiks koondatuna 28 lühifilmi. Televaataja jaoks on valiku kokku pannud ETV meelelahutustoimetus ning režissöör Rasmus Merivoo. Klipid jõuavad ekraanile samas vormis milles neid ka edaspidi koolitundides näidatakse - kõigepealt jutustatakse väikese vimkaga lugu, sellele järgneb teemakohane teaduslik definitsioon.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: