Noarootsi õpilased alustasid koolipäeva joogaga

Foto: ERR

Kehaline aktiivsus ei tähenda tingimata heitlust palliplatsil või jooksurajal selja taha jäetud kilomeetreid - Läänemaal Noarootsis alustavad õpilased üleeuroopalisel spordinädalal oma koolipäeva hoopis rahustava joogaga.

Üks võimalus uue koolipäeva ja ees ootavate raskete kontrolltöödega toime tulemiseks on alustada päeva rahustava joogaga. Nii kogunesid Noarootsi gümnaasiumi õpilased hommikul oma kooli võimlasse joogaharjutusi tegema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koolis on ka jooga huviring. Seda veavad kehalise kasvatuse ja matemaatika õpetajad, kellel on joogaga varasemaid kogemusi.

"Hommikuidee tuligi sellest, et õpilased saaksid sellise kogemuse, kuidas on päeva alustada, kui sa oled hommikul teinud joogat või käinud jooksmas. Kui sa oled hommikul juba füüsilist liikumist teinud, kuidas su päev siis kujuneb," selgitas kehalise kasvatuse õpetaja Kaili Leht.

Et matemaatikatunnid edukalt läheksid ja valemid pähe jääksid, tehakse stressi maandamiseks joogat aeg-ajalt ka seal.

"Tegelikult see on nii loogiline - kui õla ja kaela piirkond, vereringe, hapnikuga varustatus, kõik on parem, siis ka õpilased on minuga tunnis rohkem kaasas. Mõttetegevus on lihtsam, õpilastel on lihtsam teadmisi omandada," rääkis matemaatikaõpetaja Kerli Toming.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: