Vikerraadio kolis kooliaasta alguse puhul Gustav Adolfi Gümnaasiumisse ({{commentsTotal}})

"Vikerhommik" ja "Uudis+" lähevad 1. septembril eetrisse Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja kutsuvad tarkusepäeval mikrofoni ette nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad ning haridusjuhid. Lisaks on eetris saade, mis kõneleb koolielust enam sada aastat tagasi.

"Vikerhommik" Margit Kilumetsa ja Taavi Libe juhtimisel alustas Gustav Adolfi Gümnaasiumi terrassilt kell 7.35 ning vestles pidulikul hommikul kooli direktori Hendrik Aguriga.

Kell 8.10 sirviti värskeid ajalehti erandlikult koos GAG-i abiturientidega ja uuriti, millised teemad paeluvad noori ja kas nad paberlehti - või üldse ajalehti - enam loevadki. Elava muusika toovad kell 8.45 GAG-i õpilased Hanna-Lotta Metsla ja saksofonist Ott Aleksander Maripuu.

Kell 9.10 olid kohal elevil lapsevanemad: näitlejast isa Tiit Sukk ning bioloogiaõpetajast ema Eliis-Beth Rosen koos tütar Lisannega.

Kell 10.05 põikab Vikerraadio ajas enam kui 100 aastat tagasi, Haldi Normet-Saarna uurib, kuidas toimus õppetöö ajaloolises Kuie koolis Järva-Jaani kihelkonnas. Õppetöö tollane korraldus võib täna näida veider, uskumatu või naljakas, ent põnev on see igal juhul.

Kell 12.20 vestlevad "Uudis+" saatejuhid Arp Müller ja Meelis Süld GAGi õppekava juhi Tiivi Pikhofiga pidevast hariduse reformimisest. 8. klassi õpilase Karl Vilhelm Valteriga kõneldakse noorte eneseteadvusest ja tulvevikuväljavaadetest.

Otsesaates teevad muusikat koolinoored ise, kell 13.10 räägib muusikaõpetaja Monika Tooming, kuidas leitakse koolis tiheda õppekava kõrvalt aega tegeleda veel kaunite kunstidega.
Sõna saavad ka kooli medõde Sinikka Brügel ja puhvetipidaja Ülle Esna ning arutletakse koolielu köögipoole üle.

Päeva Gustav Adolfi Gümnaasiumis lõpetavad lapsevanemad esimesse klassi minevate lastega, veel uuritakse abiturientide arvamust ühiskonnas toimuvast ning küsitakse, milline on 1. septeber Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvartile.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: