Perakülas peeti taas Nõva Lesta festivali

Foto: ERR

Läänemaal asuv Peraküla rand on paik, kus saab lesta püüda ridvaga otse rannalt. Teist korda peetud Nõva Lesta festivalil tuli aga tõdeda, et kalaõnn võib olla heitlik isegi kõige paremas püügikohas.

Nõva vallavanem Deiw Rahumägi selgitas, et Peraküla rannas läheb vesi kiiresti sügavaks. "Seal ei ole kive, mis tähendab seda, et ükski õng kuskile kivi taha kinni ei jää. Ja kuna siin on ka lestad, siis põhimõtteliselt on tekkinud selline kooslus, et ühed tahavad püüda ja teised lasevad püüda," rääkis Rahumägi "Aktuaalsele kaamerale".

Seekord läks avamere tuultele avatud Perakülas aga nii, et lestad ennast kätte ei andnud. Kolm tundi kestnud päevase püügi lõpuks õnnestus ainult kümnel kaluril oma ämbrisse saaki saada. Kahte lesta ei püüdnud keegi ja suitsuahju tuli panna varem varutud kalad.

Lisaks Nõva valla elanikele oli ka kaugemalt tulnud kalamehi.

Nõva vallavanema sõnul võib teist korda peetud Nõva Lesta pidada nüüd juba kohalikuks traditsiooniks ja see toimub ka järgmisel aastal. Ehk soosib kalaõnn püüdjaid siis rohkem kui tänavu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: