Marten Lauri: Eestil on vaja ühendavat lugu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Erakogu

Täna õhtul süttivad randades lõkked, sest aset leiab muinastulede öö. Sel aasta keskendub ettevõtmine mere, rahva ja Eesti riigi tulevikule.

Tänavuse muinastulede öö teemaks on "Unistame suurelt", eesmärk on leida Eesti tuleviku lugu.

Ettevõtmise eestvedaja Marten Lauri ütles "Vikerhommikus", et selle kuue aasta jooksul, kui on lõkkeid kaardile kantud, 30 000 inimest muinastulede öös osalema saada on muljetavaldav.

Neile, kes endiselt ei tea, miks täna randadesse lõkkeid tehakse selgitas Lauri järgmiselt:

"Lõkete tegemise eesmärk on tuletada meelde, et me oleme mererahvas. Meri on see, mis ühendab meid naaberriikidega. Samuti on eesmärk kutsuda inimesi üles mõtlema sellele, et merd tuleb hoida. Kui vanasti viikingite ajal või keskajal tehti neid lõkkeid selleks, et laevu ohutult sadamasse triivida, siis tänapäeval on neil lõketel veidi teistsugune eesmärk."

Tema sõnul sai muinastulede öö komme alguse umbes 20 aastat tagasi Hiiumaal.

"Kui varem on olnud muinastulede öö mõte pigem minevikku vaadata, et meenutada, millised me oleme ja kust tulnud, siis seekord me kutsume inimesi üles unistama sellest, milline on see Eesti, kus me tahame, et tänaste laste lapsed üles kasvaksid," ütles Lauri.

"Me usume oma tulevikuloo meeskonnaga, et Eestil on vaja sellist ühendavat lugu, mis ei oleks mõnekümne inimese välja mõeldud ja kirja pandud, vaid mis oleks sündinud võimalikult paljude inimeste koostöös," lisas ta.

Asjaosalised koguvad inimeste tulevikulugusid juba mai lõpust saadik. Vaata SIIT, kuidas igaks Eesti tulevikuloosse panustada saab.

"Kõik lood, mis meile tulevad, teeme avalikuks, kõikidele lugemiseks. Me anname need tulevikulood interpreteerimiseks ka mitmetele loomeinimestele, selle lootusega, et võib-olla on neis lugudes midagi, mis neid inspireerib. Ehk sünnib neist lugudest mingit laadi loomingut," rääkis Lauri.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: