Video: Eesti langevarjurid püstitasid uue rekordi kujundhüpetes ({{commentsTotal}})

Langevarjurite võistkond Lupus EST
Langevarjurite võistkond Lupus EST Autor/allikas: Pressimaterjalid

Laupäeval püstitas Eesti Langevarjuklubi kujundhüppevõistkond Lupus EST Inglismaal Hibaldstow' lennuvälja kohal uue Eesti rekordi neljase meeskonna vabalangemise kujundhüpetes.

Uus Eesti rekord on 17 korrektselt moodustatud kujundit 35 sekundi jooksul. Eelmine, 14-punktine rekord pärines Dubais toimunud langevarjuspordi maailmameistrivõistlustelt 2012. aastast ja oli püstitatud sama võistkonna poolt.

Eesti võistkonda Lupus EST koosseisu kuuluavd Kristiina Kasemets, Kaido Raudvere, Marko Rink, Anton Sigal ja kaameramees Peeter P. Mõtsküla.

The British National 4-Way Formation Skydiving Championships on suurim omalaadne võistlus kujundhüppajatele, Eesti esindusvõistkond saavutas AAA Open kategoorias 24 tiimi seas 11. koha. Võitjaks tuli Briti tiim Satori XL, kus lendab eestlaste treener, Eestiski langevarjureid koolitamas käinud Pete Allum.

Kujundhüppeid sooritatakse vabalangemises, hüppajatel on varem kindlaks määratud kujundite moodustamiseks aega 35 sekundit. Lisaks neljale kujundhüppajale on kaasas kaameramees, kes võistlushüpet filmib. Filmitud materjali vaatavad üle võistluste kohtunikud, iga uus sooritatud kujund annab ühe punkti. Kokku tehakse 8 võistlushüpet ning poolfinaali ja finaali jõudnud võistkonnad teevad lisaks veel ühe või kaks hüpet. Võitjaks osutub meeskond, kelle hüpete keskmine punktisumma on kõige suurem.

Kristiina Kasemetsa sõnul oli võistlus väga hästi korraldatud. "Meil on uue rekordi üle loomulikult väga hea meel, aga ise arvame, et oleme enamaks võimelised. Võrreldes eelmise võistlusega 2014. aastal parandasime hüpete keskmist punktiarvu 3 punkti võrra. Tiimi hooaeg ei ole veel läbi – 18.-19. septembrini plaanime osaleda European Skydiving League finaalvõistlusel sealsamas Inglismaal Hibaldstow’s ning 22.-24. oktoobrini osaleme tuuletunneli maailmameistrivõistlustel Prahas," rääkis ta.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: