Punklaulupidu vallutas Rakvere ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Juba kolmandat korda olid Rakvere vallutanud lillaharjalised neetide ja haaknõeltega inimesed. Rakveres loeti punkluulet ja peeti puknsimmanit, seejärel oli vallimäel aga täies hoos kolmas punklaulupidu.

Tänavuse punklaulupeo tunnussõna on "Ajupuudutus". Peokorraldajate jaoks tähendab see üleskutset igaühele mõelda oma peaga, ise maailma asjadest aru saada ja langetada õigeid otsuseid ilma, et keegi nende aju puudutaks ja manipuleeriks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Punklaulupeo teadustaja Peeter Volkonski tõdes, et keegi ei tea, mis on see "punk", mis laulupeole rahva kokku toob. "Selles ongi tema võlu, et keegi ei tea ja järelikult keegi ei tea, millal ta lõpeb ja millal tema aeg läbi saab. Keegi ei tea," märkis ta.

"Punk on lahe ja ta ei ole disko. Ja ma usun, et see punk, mida Pipi otsis, on meis kõigis olemas ja me otsime seda praegugi veel," ütles laulupeoline Sirje.

"Punk on kõhutunne. Kui sa tunned, et enam kuidagi olla ei saa ja pead välja karjuma selle, siis see ongi punk ja pärast seda on paganama hea olla," arvas Rein.

"Meie jaoks on punk ju ajaloo tõttu on tuhat korda tähtsam, sest ennekõike sisaldas omaaegne punk, punknoorus kõigis oma väljundeis ikkagi nõukogude-vastasust," selgitas punklaulupeo kujundaja Hardi Volmer.

"Punk on minu jaoks alati olnud, tõlgendades inglise keelt või tõlkides, saast, mis ujub veepinnal. See kõlab veidralt, aga ma pean seda ühiskonna kõverpeegliks - kui ühiskond on endast midagi ära heitnud ja öelnud, et seda ei ole olemas, me ei taha seda enam näha, siis tuleb see ikka veepinnale tagasi ja näitab, et on olemas," arutles punklaulupeo idee autor ja lavastaja Üllar Saaremäe.

"Ma arvan, et pungi ainus relv ei ole sugugi viha. Pigem tänapäeval, mulle tundub, on õige punkar või punkliikuja või punkmõtleja see, kes püüab maailma parandada, mitte seda hävitada. Rõõm, ülesehitus - see on märksõna, mis praegu kajab," lisas ta.

Tänasel laulupeol tehakse kummardus ka punkaritele ansamblist "Pussy Riot " kelle laulu nende kodumaal nii tõsiselt võeti, et nad oma musitseerimise eest vanglakaristust peavad kandma.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: