Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seksisaade "Vallatud kurvid" ei jätku ekspertide vähesuse tõttu

Armastuse Suvi
Armastuse Suvi Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

"Vallatute kurvide" saatejuht ja füüsilise armastuse ekspert Taavi Libe tunnistas, et kui alguses oli lõõpimist seksisaate suunas kõvasti, siis mida rohkem on inimesed "Vallatuid kurve" kuulanud, seda rohkem võtavad nad seda tõsiselt.

"Eestlane kardab seda teemat. Ta julgeb küll foorumis postitada küsimusi, aga küsimuste üldistus minu jaoks näitas, et eestlastel on muresid selle teemaga seoses," rääkis Libe Raadio 2 saates "Suveraadio".

Kuigi eelmisel neljapäeval jõudis eetrisse "Vallatute kurvide" viimane saade, siis Libe hinnangul võib sarnaseid erisaateid veel eetrisse jõuda. "Vallatud kurvid" aga Vikerraadios enam ei jätku. "Regulaarselt meil sel teemal ei ole nii palju eksperte, keda ma saaksin oma saatesse kutsuda," tõdes ta.

Mees tunnistas, et Eestis on paljusid, kes ei tunne end õnnelikult ning ta loodab, et möödunud nädalal lõpu saanud "Vallatud kurvid" aitasid nende probleemidele lahendusi leida. "Inimesed võivad kindlasti minu poole pöörduda ja kindlasti ma vestlen nendega erinevate küsimuste osas, aga ma kindlasti ei julge lubada, et ma suudan neile adekvaatset nõu anda," ütles Libe.

Saatejuht lisas, et eestkõneleja temast saanud ei ole, kuid seksuaalteemadel julgeb ta arvamust avaldada. "Esimene asi on see, et kui sul on isiklikus elus, paarisuhtes ja sekselus kõik korras, alles siis me võime rääkida, et mingid ülejäänud ühiskonna probleemid võivad meile probleeme tekitada. Alles siis saame me üldse õnnest rääkida," selgitas Libe.

Pärast viimast saadet jõudis Libe arusaamisele, et üheks levinud veaks paaride seas on see, et üks pool arvab, et ainult teisele poolele peab rõõmu tegema ning iseennast jäetakse unarusse. "See on üks peamisi vigu, mida eestlased teevad, ja peamiselt just Eesti naised. Esimene asi on see, et sa ise pead olema rahul ja siis me saame hakata rääkima terviklikust suhtest," lausus Libe.

Libe hinnangul käis tema saadetest läbi võrratuid inimesi. "Mul on väga hea meel, et ma olen tuttavaks saanud lähemalt Anu Saagimiga, Villu Parveti ja Marko Tasasega, kes on vapustavalt toredad inimesed," kiitis Libe.

Üllatuslikult oli kõige raskem oli intervjueeritavaid leida aga viimasesse saatesse, kus räägiti homoseksuaalsusest. "Ma soovisin kutsuda lesbipaari saatesse ja ma võtsin ühendust kuskil 15 paariga," selgitas Libe, kelle sõnul paljud kartsid saatesse tulla.

Libe lisas, et paljude külaliste puhul tekitas segadust ka saatejuhi nimi. "Inimesed ütlesid, et nad guugeldasid, et ega see mingisugune nali ei ole," tunnistas Libe.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: