Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Evelin Ilves eksklusiivintervjuus: mulle ei pakkunud eneseteostust olla ühiskondlik kleit

Endine presidendiproua Evelin Ilves andis "Ringvaatele" eksklusiivintervjuu oma uuest raamatust "Kirju", mis võtab kokku Evelin Ilvese aastad riigi tähtsaima mehe abikaasana.

"See raamat võtab kokku eelnevad 12 aastat ja kui sa selle raamatukaane kinni paned, siis sellega ongi see teema lõpetatud," rääkis Evelin Ilves oma uuest raamatust "Kirju".

Tema arvates ei peaks presidendiprouaks olemist käsitlema läbi teise persooni. "Küsimus ei ole üldse inimeses ega kellegi kõrval olemises, vaid arusaamises, et kuhu rolli sa oled sattunud ja mis on sinu võimalused seal ennast teostada," rääkis Evelin Ilves.

Ta usub, et põhimõtteliselt ongi riigipea abikaasa rolli võimalik erinevat moodi käsitleda ja seda võibki täiesti vabalt lahendada nii, et presidendiproua ei ütle mitte midagi ja ei aja ühtegi n-ö ühiskondlikku asja. Selles ei ole Ilvese arvates midagi halba.

"Minul oli selline tunne, et mulle on antud lava ja mul on siis võimalik, et kas ma jätan selle tühjaks või ma lähen ja kuulutan sealt sõnumit. Minule ei pakkunud eneseteostust olla ühiskondlik kleit," rääkis Evelin Ilves, kes otsustas kasvatada inimeste teadlikkust tervislikest eluviisidest ja toitumisest. "Ma lihtsalt tegin, mida ma arvasin, et ma kõige paremini tunnen ja tean ning mis mind inspireerib," selgitas ta.

Toimetaja: Mariell Raisma, Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: