Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Svjata Vatra laulja Ruslan Trochynskyi: minust on Eesti riigis oma inimene saanud

Svjata Vatra laulja Ruslan Trochynskyi
Svjata Vatra laulja Ruslan Trochynskyi Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eestis 12 aastat elanud Svjata Vatra ninamees Ruslan Trochynskyi kiitis, et tunneb end Eestis koduselt.

"Olen palju teinud, palju sõpru saanud ja paljudel kontsertidel mänginud. Kõik on nii kodune, et vabalt saabki öelda, minust on selles riigis oma inimene saanud," ütles Trochynskyi Raadio 2 saates "Suveraadio".

Eestis elatud aastate jooksul on muusik omandanud ka kohaliku keele ning sooritas edukalt eesti keele eksami. "Kui ma Eestisse tulin, siis ma tahtsingi õppida. Ma õppisin lastega ja kogu aeg kordasin. Ma teen praegu mõned vead, aga ma ei karda neid teha, see on kõige olulisem asi," tunnistas Trochynskyi.

Tema hinnangul saab keele selgeks siis, kui inimene mõtleb nagu eestlane. "Sa pead armastama seda riiki ja maad, kus sa elad. Siis sa saad rääkida võrdset eesti keelt siin elades," selgitas Trochynskyi. Ta usub, et on loonud ukraina murde. "Kõik armastavad mind, et ma teen vigu ja räägin oma moodi. Küll ma edasi arenen," lubas muusik.

Ukrainast pärit Trochynskyi lisas, et peab oma koduks Viljandit. "Seal on minu lapsed, kelle emakeel on eesti keel. Mina olen ukrainlane ja mu lapsed teavad, et nende isa keel on ukraina keel," selgitas ta. Ta lisas, et Eestis elades tunneb ta, et rikastab nii Eesti kui ka Ukraina kogukonda. "Sa oled vaba inimene selles maailmas," kirjeldas mees.

Presidendi teenetemärgi pälvinud Trochynskyi kinnitas, et on Eestis elades küll palju jõudnud, kuid suuremad plaanid on tal veel ees.

Sel suvel tähistas Svjata Vatra oma kümnendat koosmängimise aastat albumiga "Vabadus", mida esitleti Viljandi folgil.

"See oli plahvatus. Kui me kontserdi lõpetasime, oli tunne, et me mängisime ainult 15 minutit. Me oleksime tahtnud veel ja veel mängida. Rahvas tahtis veel ja veel kuulda meid," meenutas Trochynskyi plaadiesitlust.

Ta lisas, et nägi publiku toetust ukrainlastele. "Sa näed kõiki sõpru, kes olid esimesel aastal Viljandi folgil, et nemad on ka kohal ja neil on lapsed, kes laulavad meie laule. See ongi nende puhul nii loomulik," kiitis mees Eesti publikut.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: