ETV2 teemaõhtu tähistas Olav Ehala sünnipäeva

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: err

31. juulil tähistas Olav Ehala oma 65. sünnipäeva ning ETV2 teemaõhtu ongi pühendatud muusikavõlurile, kelle looming on rõõmu toonud nii väikestele kui suurtele.

Teemaõhtu alustab kell 20.10 lühikese saatega "Kõlab hästi!: Ehala elegantsed akordid" (Eesti 2015). 2015. aastal tähistatakse Eestis muusika-aastat. Saates näeb muusikast inspireeritud lühivorme, et kutsuda vaatajaid muusikat märkama, kuulama ja muusikast mõtlema. Režissöör on Ülle Õun, toimetajad Timo Steiner ja Kristel Üksvärav.

Juba 20.15 alustab 10 aastat tagasi salvestatud "Tähelaev", mille intervjueeritavaks on Olav Ehala. "Ta on andnud erakordselt palju nii teatri- kui filmikunstile, muusikast kõnelemata. Mees, kelle päikseline olemus peidab tohutut töövõimet ja süvenemisoskust, nõudlikkust eelkõige enda vastu,” seisab saate kirjelduses. Maailmakuulus lavastaja Adolf Šapiro ütleb, et Olav Ehalal on nii suur loominguline varu, et ikka jääb tunne, justkui ta alles alustaks, aga ta on juba nii palju imelist loonud.

21.30 jõuab ETV2 ekraanile Olav Ehala 60 juubelil salvestatud kontserdisarjaga “Suvi kaob heinareel”. Kõlas läbilõige Ehala loomingust, mida esitasid Pärnu Linnaorkester, vokaalansambel Meelega ja Tartu Noortekoor. Solistid Liisi Koikson, Hanna-Liina Võsa, Ott Lepland, Elo Toodo-Jakobs ja Lauri Liiv. Dirigeeris Paul Mägi.

23.10 alustav “Ob-la-di, Ob-la-da: Olav Ehala” meenutab 15 aasta tagant, kuidas Ehala läks Eesti popmuusika ajalukku juba legendaarse ansambliga "Kristallid". Ta on loonud muusikat mitmetele filmidele ja teatrietendustele, tema loomingusse kuulub hulgaliselt poplaule. Oma särava mõistuse ja sõbraliku loomuga on ta üks armastatumaid teleesinejaid. Portreteerib Reet Linna, ajastu tausta valgustab Olavi Pihlamägi. Režissöör Maire Radsin.

Õhtut jääb lõpetama “Vaid see on armastus” (ETV 1998), milles Kiigelaulukuuik esitab Olav Ehala filmi- ja teatrimuusikat. Saate režissöör on Peeter Brambat, toimetaja Vesta Uuetoa.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: