Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Maahommiku" uueks saatejuhiks saab Rein Palosaar

Foto: Martin Dremljuga/ERR

“Maahommiku” saatejuhiks Madis Kimmeli asemel kandideeris 80 inimest. Saate režisööri Priit Hummeli sõnul tuli nii suur huvi isegi saate tegijatele üllatusena ning oli palju häid kandidaate, kelle seast valikut teha.

“Tundus, et on võiks proovida, kuna elu mängis kätte sellise hetke, kus on pikka aega ühes valdkonnas tegev oldud, nimelt kinonduses, ja kui kõik projektid tehtud said, siis otsisin ja vaatasin ringi, et mida elu võiks uut ja põnevat pakkuda,” rääkis "Maahommiku" uus saatejuht Rein Palosaar "Vikerhommikus". Ta loodab saate tegemise juures kindlasti midagi uut õppida ning ennast proovile panna.

Palosaar on lõpetanud TLÜ kultuuriteaduskonna teatri erialal. Pärast seda on ta töötanud erinevates Tallinna lõbustusasutustes ning viimased 11 aastat kinonduses - ta alustas Forum Cinemas ning on avanud ka Viimsi kino ja kino Kosmos. Ta tunnistas, et ajakirjanduslik kogemus tal puudub, kuid see teeb väljakutse tema arvates veelgi põnevamaks.

“Inimesel peab olema mingi sära silmis ja temas endas, mis on väga oluline,” iseloomustas Priit Hummel uue saatejuhi valiku kindlat kriteeriumit. Ajakirjanduses töötamise kogemus tuleb ajaga.

Maakodu on Palosaarel tema sõnul Põlvamaal olemas, nii et täiesti linnapoisiks ta end ei pea. Kartulite maha panemise ja üles võtmise juures ta end samuti võõrana ei tunne.

"Maahommik" on hoolimata varasest eetriajast nädalavahetusel olnud väga populaarne saade, mida vaatavad Hummeli sõnul isegi talle üllatuslikult ka päris noored televaatajad. “See on nii heatahtlik saade ja ühte normaalset eestlast peaks ju huvitama, milline elu Eestimaal käib. Ma arvan, et see on edu põhjus,” arvas režissöör.

Esimene “Maahommik” uue saatejuhiga läheb eetrisse 5. septembril.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: