Mart Sander raamatust "Litsid": peale pealkirja ei ole seal midagi skandaalset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kirjanik Mart Sander tutvustas eile oma uut raamatut "Litsid", mille pealkiri on kirjaniku enda hinnangul skandaalsem kui sisu.

"Peale pealkirja ei ole seal kindlasti midagi skandaalset," kinnitas Sander "Ringvaates".

Raamat "Litsid" ei räägi niivõrd naistest, kes töötavad bordellis, vaid kahest diktaatorist- Hitlerist ja Stalinist, kes tegid Euroopa väikeriikidest litse iseendale. "Kuidas inimesed sunniti lõputule vaimsele prostitutsioonile, mis kestis tegelikult mitu inimpõlve ja see on palju hullem litsindus kui see, mis toimub bordellis," selgitas Sander.

Raamatus pole ainult naised, vaid väiksed poliitilised nööritõmbajad, kes üritavad iga tuulega seilata kaljude vahelt läbi, puhugu nõukogude või saksa tuul. "Sellistest antikangelastest on tegelikult see raamat, mis ei tähenda, et nad ei oleks sümpaatsed, nad mulle meeldivad," rääkis Sander.

Ta lisas, et paljude inimeste jaoks on kuiva ajalugu igav lugeda. "Võib-olla on ka inimesi nagu ka mina, kellele on kangelaste lugusid ka natukene igav lugeda. Need algavad ja lõppevad reeglina ühtemoodi," arvas Sander, kelle sõnul saab tavaline inimene antikangelastega paremini samastuda.

Raamat põhineb tõestisündinud lugudel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: