Kati Saara Vatmann: mina toidan oma talu kirjutamisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Kirjanik ja talupidaja Kati Saara Vatmann tõi lavale suvise lavastuse "Täisring". Naine tõdes, et näitekirjandus pole tema jaoks midagi uut ning "Täisring" on tal juba kümnes näidend.

"Täisring" sündis Sargvere mõisa 250. sünnipäevaks ning lõpuks otsustati näitemänguga suvetuurile minna. "Mina kirjutasin täpselt selle dialoogi vormis üles, mida mina Eestimaal näen. PRIA, põllumajandusministeerium, riigimõisate käekäik, valitsuse korrumpeerumine ja võõrandumine," luges Vatmann "Ringvaates" ette, millest tükk räägib.

Naine lisas, et heade näitlejate (Lauri-Kare Laos, Margus Prangel ja Indrek Taalmaa, Pirjo Levandi, Laura-Retti Laos ja Kati Saara Vatmann) koostöös valmis elegantne komöödia. Ühtlasi kinnitas ta, et "Täisring" ei jää viimaseks näidendiks ning uus tükk on tema käe all juba valmis saanud. "See on lugu viimsetest eestlastest, kes elavad ainsamas metsatükis, mis on jäänud ainsaks metsatükiks, sest linnad on getostunud," selgitas Vatmann.

Kuigi naine peab üleval talu, ei saa ta kirjutamist oma hobiks nimetada, pigem vastupidi. "Mina toidan oma talu kirjutamisega. Kirjutamine on kolmes osas - näitemängud, raamatud ja ajakirjalood, nendega ma toidan ära oma talu. Minu päevad on ka kolmes osas - kolmandik ajast talu, kolmandik mänedžment ja kolmandik loovus," selgitas Vatmann ja lisas: "Ma olen äärmiselt paigas ja õnnelik."

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: