Täispikk video! Urmas Sõõrumaa rääkis kolm nädalat täielikus pimeduses veedetud ajast

{{1438067405000 | amCalendar}}
Foto: "Ringvaade"

Ärimees Urmas Sõõrumaa veetis kolm nädalat Taimaal täielikus pimeduses, et korrastada oma meelt. Toome teieni täispika intervjuu Urmas Sõõrumaaga.

"Aga miks mulle meeldis see Taimaa pime ruum, sest see oli tehtud valgele inimesele mõnusaks. Ärge mõelge, et ma olin kuskil koopas, koos koopaelajate ja madudega. Tegelikult elasin ma maahotellis, mis oli selleks spetsiaalselt kohandatud," rääksi Sõõrumaa "Ringvaatele" oma kogemusest.

Sõõrumaa kinnitas, et ei olnud pimedas toas üksinda ning kolmandaks nädalaks hakkas nägema lausa teiste inimeste aurasid. "Esimesel õhtul tekkis mul natuke hirmutunne. Ma kavatsesin seal kolm nädalat olla, oli esimene õhtu ja tekkis surutuse tunne," selgitas Sõõrumaa.

Ta lisas, et pime ruum ei ole midagi erilist ja üha rohkem tehakse suurtes linnades pimeõhtusööke. "See maitse, mida sa saad toidust kätte, on hoopis teine. Pimeruumis olles ja nägemise blokeerimisel hakkavad tööle eised aistingud, väheneb ajukoore kontroll ja sealt paljud protsessid edasi," ütles Sõõrumaa.

Pimeda ruumi tahaks ärimees ka Tallinna Rotermanni kvartalisse tuua. "Mul on selleks väga head tingimused ja ma tulin sellele mõttele seal samas pimeruumis," ütles Sõõrumaa, kelle sõnul on ka Eestis inimesi ja gruppe, kes pimedas mediteerivad või on lihtsalt vaikuses. "Mul on ideaalsed tingimused olemas," kinnitas Sõõrumaa.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: