Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Casey Driessen Viljandi folgil

Casey Driessen on terve muusikalise karjääri vältel kombanud ja nihutanud viiulimuusika piire. Oma kontsertidel tõestab 34-aastane virtuoos, et pedalboard'i ja ühe viiekeelse viiuli võimalused on piiramatud.

Casey muusikat on mõjutanud paljud muusikud ja stiilid nagu näiteks jazz, funk, pop, kantri, jt. Aga erilist inspiratsiooni oma perkussiivse viiulistiili jaoks on ta leidnud bebopi improvisatoorsetest elementidest, R&B gruuvidest ja erinevatest kultuuridest, kus löökpillid on olulisel kohal.

Driesseni firmanumber ongi chopping, ehk perkussiivne poognatehnika, mida on arendatud kõigest viimased 60 aastat, mis on tõesti lühike aeg kui arvestada viiuli sajanditepikkust ajalugu.

Kõikidest tema pöörastest projektidest ja eksperimentidest kumab läbi bluegrass. Oma muusikust isa käe all alustas ta viiuliõpinguid just selles stiilis muusikaga. Olles juurtega ameerika bluegrassi traditsioonis, peegeldab Casey mäng tugevat rütmi ja gruuvi olenemata stiilist, mida ta parajasti mängib.

Casey Driesseni esinemised folgil:

24.07 16:00 / EMT ja Elioni Kaevumäe lava, Viljandi, Lossimägi
26.07 14:00 / Viljandi Muuseumi hoov, Johan Laidoneri plats 10, Viljandi

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: folk.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: