Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mullihotell aitab koguda raha Kirbla rahvamaja remondi jaoks

Foto: ERR

Läänemaal Matsalu rahvuspargis on Kirbla astangu serval püsti pandud pooleldi läbipaistev telk, kus saab uinuda tähistaeva all ilma, et peaks kartma vihma või tuult. Täna oli Mullihotellis avatud uste päev, et kutsuda inimesi üles annetama kohaliku rahvamaja remondi toetuseks.

Eelmistel aastatel oma Mullihotelli nii Läänemaal kui Saaremaal pidanud Ermil Miggur avastas omapärase majutusvõimaluse nelja aasta eest internetis surfates, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Prantsusmaal valmistatavad mullimajad tundusid mehele väga põnevad ja ta peas tärkas idee, mis päädis lõpuks sellega, et Miggur tegi oma esimesed sammud majutusäris.

"Vaatasin, et vägev asi, et võiks ise ka selles ööbida. Teine mõte, mis pähe tekkis kohe, et Eestis võiks ka see olla ja pool aastat hiljem siia Eestisse ta saigi," selgitas Mullihotelli omanik.

Miggur leidis tänavu kevadel paari tuttavaga nõu pidades, et selleks suveks kolib ta Mullihotelli Saaremaalt üle Lihula vallas asuvasse Kirblasse.

Mullihotelli puhul on oluline ka sotsiaalse ettevõtluse aspekt, näiteks püütakse sellega kaasa aidata kohaliku Kirbla rahvamaja kordategemisele.

"Kirblas võeti meid väga hästi vastu ja kõik külainimesed on kaasa aidanud sellele, mistõttu mõtlesime, et võiks midagi n-ö püsivamalt olla või midagi käegakatsutavat. Kirblas on üks tore rahvamaja, mis on küll väljast valmis, kuid vajab hädasti siseviimistlust. Nad koguvad selle jaoks annetusi, seega siinkohal kutsukski kõiki üles neile annetama," rääkis Miggur.

Hoolimata sellest, et Mullihotell asub looduskaitsealusel Kasari luhal, mis on ühtlasi suurim säilinud lageluht Euroopas, ei tasu karta maailmast äralõigatust, sest olemas on nii elekter kui ka kiire internetiühendus.

"Sellist asja kogeda on midagi täiesti teistmoodi kui telgis ööbida. Seda vaadet, mis siit ka öösel paistab, /.../ peab ikka oma silmaga nägema," ütles Mullihotellis ööbinud Heini Heinlaid.

Mullihotell on avatud vähemalt augusti lõpuni. Omaniku sõnul ei ole see aga kivisse raiutud ja hooaeg võib tulla hea ilma korral pikemgi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: