Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Noored rahvapillimängijad kogunesid taas Setumaale

Setumaale Meremäe vallas asuvasse Rikka Ivvani tallu kogunesid täna juba 13. korda poolsada pillihuvilist last üle Eesti, et järgneva nelja päeva jooksul õppida erinevaid rahvapille.

Nii see pilliõpe Rikka Ivvani pillilaagris käib - lapsi on palju, toimuvad tunnid vastavalt tasemele rühmades ning ikka nii, et õpetaja mängib ees ja õpilased järel. Kui uskuda õpetajate juttu, on meeteod viljakandev ning noored pilliõpilased lootust andvad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pilliõpetaja Toomas Valk nimetas õpilasi väga lootustandvateks. Mõni poiss, kes mõne aasta eest esimest korda pilli kätte võttis, mängib nüüd nagu vana pillimees. "Lootust on palju ja noori pillimehi on tulemas," on Valk optimistlik.

Näiteks Tallinnast pärit 12-aastase Marten Joonas Ruudu jaoks ongi tänavune laager juba kuues, mis tähendab, et noormehe näol on tegemist juba päris staažika karmoškamängijaga, kes proovib end vomis hoida ka peale pillilaagrit.

"Tallinnas seda karmoškat ülse ei ole, seal ei ole seda õpet, aga ma ise iseseisvalt harjutan ja kuulan plaadi pealt lugusid ning üritan neid iseseisvalt õppida," rääkis noor pillimees.

Just noorte pillimängijate pealekasv on ka üks eesmärke, miks pillilaagrid iga-aastaselt toimuvad ja just seetõttu võibki siin näha päris pisikesi pillimängijaid, kes lisaks karmoškale saavad õppida ka kitarri, kandle ja viiulimängu.

Lisaks pillimängule on Rikka Ivvani pillilaager ka ideaalne koht tutvumaks tõelise maaelu idülliga ning seda idülli Küllatuva külas jagub, sest lambad söövad mäenõlval, trakorid sõidavad küla vahel, lapsed saavad tiigis supelda ja käia suitsusaunas.

Peamine on aga, et nad saavad õppida ka elemnetaarseid oskusi nagu enda järel koristamine, nõude pesemine ja teineteisega arvestamine

13. Rikka Ivvani pillilaager, mis tänavu esmakordselt ka rahvusvaheline, lõppeb piduliku lõppkontserdiga reedel Küllatuva külas ning juba laupäeval astuvad laagri lapsed üles viiendal Ostrova festivalil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: