Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas õpitubade programmi

Tantsu õpituba 2014. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil
Tantsu õpituba 2014. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil Autor/allikas: Nele Tammeaid/Viljandi pärimusmuusika festival

Seekord saab neljal festivalipäeval osa üle kolmekümnest nii tantsu-, laulu-, pillimängu kui lastele mõeldud õpitubadest.

"Festivali õpitoad on, nagu iga kontsert, festivali pärlid. Seal saab tunda iseennast pärimuse sees järgi proovimas või kuulamas, mida see rikkalik maailm pakub," võttis õpitubade olemuse kokku tänavuse festivali õppepealik Kairi Leivo.

Annika Mändmaa, Kreete Viira, Janne Suitsu, Mariliis Tähepõllu ja Kristi Terepi juhtimsel viiakse läbi laulumängude ja meisterdamistubasid beebidest juba päris suurte lasteni. Kairi Leivo sõnul oodatakse tittede ja laste laulumängutubadesse lapsi koos vanematega, et mängud selgeks saaksid ja neid saaks edaspidi koos mängida. "Jagub põnevaid lugusid koos meisterdamisega ja karjalaste pillid, laulud, mängud saavad läbi proovitud," julgustas Leivo lapsevanemaid.

Pillimänguhuvilistele on kavas parmupilli õpitoad Cätlin Mägi juhendamisel, Villu Talsi kitarrimängu õpitoad, lõõtspilli hingeelu tutvustav õpituba ja Casey Driessen õpetab juba edasijõudnud viiulimängijatele perkussiivset poognatehnikat. "Soovitan ka loeng-kontserti lõõtsamängija Karl Kikasest - tema mängustiili ja repertuaari on väga põhjalikult uurinud Juhan Uppin, kes oma töö tulemustest ülevaate annab," märkis Leivo.

Eestisse saabuvatest välisartistidest tutvustavad õpitubades oma piirkonna pärimuskultuuri ja muusikat veel ansamblid Frigg Soomest, Lo Cor de la Plana Prantsusmaalt ja Merema Mordvast.

Lisaks õpitubadele saab tänavusel festivalil taas osa eelmisel aastal esimest korda kavas olnud ja ülipopulaarseks osutunud Väravamängust ja loodusretkest. Loodusretk keskendub tänavu veele ja matk, mida juhib Peep Tobreluts, kannab nime "Vaba vesi ja vangis vesi". Väravamängu veavad eest selle idee autorid Jaak Johanson, Ott Sandrak ning regilaulja Kairi Leivo. Nii Väravamängust kui loodusretkest osavõtmine nõuab eelregistreerimist, mida saab teha festivali kodulehel.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: